Телескоп Hubble сфотографував "галактичну медузу" photo icon

Hubble на орбіті з 1990 року
Фото: nasa.gov
Космічний телескоп Hubble зробив фото галактики, яку вчені назвали "галактичною медузою". Про це 20 березня повідомили на Facebook-сторінці Hubble.

Галактика розташована в сузір'ї Пегаса, на відстані 800 млн світлових років від Землі.

JW100 має вигляд диска, з якого потоки зоряного газу стікають, "як смужки свіжої фарби", зазначили в обсерваторії.

"Ці нитки яскравого газу утворюються внаслідок процесу, який називають скиданням тиску, і їх схожість зі щупальцями, що теліпаються, змусила астрономів назвати JW100 "галактикою-медузою", – ідеться в релізі.

Згідно з повідомленням, це відбувається, коли галактики стикаються з дифузним газом, який оточує їх скупчення.

"Коли галактики прориваються крізь цей щільний газ, він діє як зустрічний вітер, несучи газ і пил із галактики та створюючи шлейф, який ми бачимо на цьому знімку", – додали автори повідомлення.

Контекст:

Космічний телескоп Hubble – автоматична обсерваторія на орбіті Землі, названа на честь астронома Едвіна Габбла. Це спільний проєкт NASA і Європейського космічного агентства.

Hubble вивели на орбіту 24 квітня 1990 року, відтоді він надіслав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,5 млн цільових спостережень за космічними об'єктами, ідеться на сайті NASA.