Телескоп Hubble сфотографував залишки наднової в сузір'ї Золотої Риби
Космічний телескоп-обсерваторія Hubble зробив фото залишку наднової DEM L 190. Фото опублікували на сайті обсерваторії.
DEM L 190, також відома як LMC N49, є найяскравішим залишком наднової у Великій Магеллановій Хмарі. Космічний об'єкт розташований у сузір'ї Золотої Риби приблизно за 160 тис. світлових років від Землі.
На знімку можна побачити схожий на полум'я залишок наднової. Він складається з багатьох довгих ниток і тонких шарів газу, що яскраво світяться помаранчевим і синім кольорами. Його краї окреслюють слабкі газові хмари. Навколо розкидано кілька синіх і червоних зірок, а чорне тло заповнене маленькими червоними зірочками.
Цей залишок походить від масивної зірки, яка загинула під час спалаху наднової, світло якої сягнуло Землі тисячі років тому.
Це не перше фото цього об'єкта, який зробив Hubble. Попереднє фото датоване 2003 роком.
Контекст:
Космічний телескоп Hubble – автоматична обсерваторія на орбіті Землі, яку назвали на честь астронома Едвіна Габбла. Це спільний проєкт NASA і Європейського космічного агентства.
Hubble вивели на орбіту 24 квітня 1990 року, відтоді він надіслав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову й походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,5 млн цільових спостережень за космічними об'єктами, ідеться на сайті NASA.