Телескоп James Webb показав фото з безліччю галактик photo icon

Фото телескопа стало знімком місяця ESA
Фото: esa.int

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало 31 січня фото місяця – ним став знімок, зроблений космічним телескопом James Webb, на якому видно багато галактик.

Велика спіральна галактика LEDA 2046648, яка є найбільшою на зображенні, розташована на відстані трохи більше ніж мільярд світлових років від Землі, у сузір'ї Геркулеса.

Її оточують менші галактики, які розміщуються ще на більшій відстані від Землі, на фото вони схожі на спіралі або яскраві плями.

Одна з основних наукових цілей телескопа – спостерігати за далекими, а отже, давніми галактиками, щоб зрозуміти деталі їхнього утворення, еволюції і складу. 

"Гострий інфрачервоний "зір" James Webb допомагає йому зазирнути в минуле, оскільки світло від старіших, віддаленіших галактик зміщується в червоний бік. Порівняння галактичних "скам'янілостей" із сучасними галактиками допоможе астрономам зрозуміти, як галактики формують структури, які ми бачимо у Всесвіті сьогодні", – зазначили в ESA.

Телескоп також досліджує хімічний склад тисяч галактик, щоб з'ясувати, як важкі елементи формувалися й накопичувалися упродовж еволюції галактик.

Контекст:

James Webb – найбільший і найпотужніший телескоп, його вартість – $10 млрд, зазначає "Голос Америки". Цей телескоп спостерігає за об'єктами переважно в інфрачервоному спектрі, він приблизно в 100 разів чутливіший, ніж його попередник – космічний телескоп Hubble, який 30 років обертається навколо Землі на відстані 547 км і працює переважно в оптичному й ультрафіолетовому діапазонах хвиль.

Телескоп James Webb запустили 25 грудня 2021 року. 7–8 січня він розгорнув своє основне дзеркало. 12 липня 2022 року NASA показало перші знімки Всесвіту з телескопа James Webb.

21 липня повідомляли, що James Webb, імовірно, знайшов найдавнішу галактику, яка виникла за 300 млн років після Великого вибуху.