The Guardian опублікувала 10 кроків, якими Британія може відповісти РФ на отруєння Скрипаля
Лондон через замах на колишнього розвідника Сергія Скрипаля може вислати російських дипломатів, позбавити ліцензії телеканал Russia Today і вимагати від ЄС посилення санкцій проти РФ, ідеться в матеріалі британської газети The Guardian.
Рада національної безпеки Великобританії може схвалити низку заходів для відповіді на можливу причетність Росії до отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля, повідомила 12 березня газета The Guardian.
Видання оприлюднило 10 імовірних кроків Лондона щодо Москви:
- Вислання дипломатів.
- Позбавлення ліцензії російських медіа, включно з Russia Today. Зокрема, тренеру "Манчестер Юнайтед" Жозе Моурінью можуть запропонувати розірвати контракт із телеканалом.
- Звернення до спортивних посадовців ЄС із закликом бойкотувати чемпіонат світу з футболу у РФ.
- Внесення поправок до законопроектів про санкції і боротьбу з відмиванням грошей.
- Заморожування активів російських олігархів, які не зможуть пояснити джерел своїх майнових володінь у Лондоні.
- Вимога подальших санкцій ЄС щодо Росії.
- Посилення присутності НАТО поблизу російського кордону, зокрема надати Україні план дій щодо членства в Альянсі.
- Проголошення Росії державою-спонсором тероризму.
- Відключення російських банків від платіжної системи SWIFT.
- Публікація матеріалів про можливе відмивання грошей президентом РФ Володимиром Путіним і його оточенням.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.
6 березня міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив, що Британія жорстко реагуватиме на будь-які докази участі РФ у можливому отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.
12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. Вона вимагала від Кремля до вечора 13 березня надати пояснення щодо події, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.
Позицію Великобританії підтримали влада Франції, США та Німеччини.
13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на ультиматум Лондона. Цього самого дня МЗС РФ стало вимагати від Британії надати Росії зразки речовини, якою отруїли Скрипаля.