The Guardian розкрила 100 правил модерування Facebook

У Facebook заклики до вбивства президента США видаляють модератори, стверджує The Gurdian
Фото: pixabay.com

Газеті The Guardian стали відомі внутрішні правила модерування сторінок користувачів у Facebook: на ухвалення кожного рішення працівникові соцмережі виділяють 10 секунд.

Британська газета The Guardian повідомила про правила модерування у соціальній мережі Facebook, за інформацією видання, модератори змушені виконувати понад 100 інструкцій і "мануалів" стосовно того, що можна розміщувати користувачам на своїх сторінках.

Згідно з інструкціями, до заборонених у Facebook належать теми, в яких містяться розпалювання ненависті, заклики до тероризму, порнографія, расизм. 

Крім того, заборонена інформація про договірні матчі у спортивних змаганнях.

Джерело The Guardian у Facebook повідомило, що на ухвалення рішень модераторам часто дають приблизно 10 секунд. "Facebook просто не може контролювати весь контент. Його занадто багато і з'являється він швидко", — сказало воно.

Водночас видання зазначає, що інструкції зазвичай виходять дуже заплутаними. Наприклад, модератор може залишити розміщені на сторінках відеоролики з поганим ставленням до тварин, однак повинен видалити їх, якщо вони є "обурливими".

Заразом заклик до вбивства президента США має бути видалений, оскільки президент є особою захищеною, а заклики "бити рудих" нібито "не заслуговують на довіру", тому їх можна і залишити.

В інструкціях також указують, що якщо під час написання погрози автор указує конкретний час і дату, то модератор повинен це повідомлення видалити. Однак якщо користувач, наприклад, пише, що погроза здійсниться, "коли пекло замерзне", то таку погрозу Facebook розцінює як "недосяжну".

Водночас найзаплутанішими темами, за зізнанням модераторів, є теми сексу, щодо яких чітких інструкцій не існує.

8 травня компанія Facebook розмістила на правах реклами в кількох найбільших британських газетах інструкцію з виявлення недостовірних новин. Соціальна мережа, що має понад 31 млн облікових записів у Великій Британії, має намір не допустити поширення фейків під час виборів до парламенту.

Компанія неодноразово підкреслювала, що є платформою, а не видавцем, і тому має інші зобов'язання стосовно достовірності контенту, ніж засоби масової інформації.

Однак після широкого розповсюдження фейкових новин, зокрема під час виборів у США, Facebook оголосила про початок боротьби з недостовірними новинними повідомленнями, спамом і містифікаціями.