The New York Times відновила хронологію бою біля сирійського Дейр-ез-Зора, де могли загинути сотні російських найманців
Бійці російської приватної військової компанії "Вагнер" і солдати урядових сил Сирії за підтримки бронетехніки 7 лютого намагалися захопити газопереробний завод Conoco, який контролювали курдські загони й американські військові, повідомила з посиланням на матеріали Пентагону газета The New York Times.
Російські найманці та проурядові сирійські збройні сили першими атакували американські позиції 7 лютого під час зіткнення біля сирійського міста Дейр-ез-Зор. Про це газета The New York Times повідомила 24 травня, посилаючись на матеріали Пентагону і свідчення військових, що брали участь в операції.
У виданні стверджують, що бійці російської приватної військової компанії "Вагнер" і солдати урядових сил Сирії загальною кількістю приблизно 500 осіб за підтримки 27 танків і бронемашин намагалися захопити газопереробний завод Conoco, який контролювали курдські загони і 30 американських військових із загону спеціального призначення "Дельта".
Приблизно о 15.00 найманці почали просування до промислового об'єкта, використовуючи для розвідки безпілотники. Після цього американську військову авіацію було приведено в бойову готовність, а військові США біля заводу приготувалися до оборони, ідеться в матеріалі.
Приблизно о 20.30 російські танки Т-72 наблизилися до заводу на відстань приблизно 1,5 км. На 22.00 на місце прибули інші частини угруповання. О 22.30 найманці відкрили вогонь з артилерії, мінометів і танків.
За даними видання, американські спецпризначенці перші 15 хвилин після початку обстрілу намагалися зв'язатися з російськими "колегами" в Сирії, але, зазнавши невдачі, зробили попереджувальні постріли. Противник нібито не звернув на це уваги і продовжив наступ.
Зупинити атаку вдалося після того, як прибули американські військові вертольоти Apache, винищувачі F-15E, бомбардувальники B-52 і літаки AC-130. Вони завдали "десятки ударів, знищуючи війська, танки та інші транспортні засоби".
Після придушення артилерійського вогню найманців о 1.00 до заводу на підмогу прибуло ще 16 спецпризначенців США. Це дало можливість тим, хто був на підприємстві, перегрупуватися і почати обстріл із протитанкових гармат Javelin та автоматичної зброї. Приблизно о 2.00 бій було закінчено. Американці дозволили нападникам зібрати вбитих і поранених.
Ніхто із 46 військових США не постраждав. Поранення дістав тільки один курдський повстанець. Утрати сирійських урядових військ і бійців ПВК "Вагнер" становили від 200 до 300 осіб, ідеться у публікації.
Згідно з інформацією газети, якби найманці захопили завод, то дістали б від уряду президента Сирії Башара Асада частку доходів від газових і нафтових родовищ.
15 лютого у МЗС РФ заявляли про п'ятьох загиблих росіян на зазначеному плацдармі. Водночас анонімний рекрутер ПВК "Вагнер" із Єкатеринбурга розповів телеканалу France24, що угруповання втратило 218 осіб. Приблизно такі самі дані повідомляло агентство Bloomberg.
12 квітня Майк Помпео у статусі кандидата на посаду глави Державного департаменту заявив про загибель "кількох сотень" росіян.