Тихановська заявила про намір відвідати Київ
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що хотіла б розвивати партнерські відносини Білорусі з Україною.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська в інтерв'ю "БелТА", оприлюдненому 16 жовтня, заявила про намір відвідати Україну.
"Плануємо найближчим часом, сподіваюся, що все вийде, – поїздку до Києва. Звичайно, після місцевих виборів уже", – сказала вона.
Місцеві вибори в Україні заплановано на 25 жовтня.
Журналістка попросила Тихановську прокоментувати позицію Києва щодо білоруської кризи й розповісти про бачення подальшого розвитку відносин Білорусі та України.
"Ми дуже раді, що Україна зайняла дуже сильну позицію щодо Білорусі, особливо міністр закордонних справ [Дмитро] Кулеба. Вони готові підтримати санкції. Можливо, це буде свій список, можливо, вони підтримають санкції, які вже ввів Євросоюз. Це дуже явний знак підтримки білоруського народу в боротьбі. Ми, звичайно, хотіли б і далі вибудовувати партнерські, взаємовигідні відносини з Україною. Вони близькі нам історично і культурно", – сказала опозиціонерка.
Розмірковуючи про відносини двох країн, вона згадала про близькість української та білоруської мов.
"На Заході мене часто запитують, чи розуміють росіяни білоруську мову, коли ми починаємо говорити. [Я відповідаю]: "Ні, не розуміють, але українці нас зрозуміють. Ми розуміємо українську, вони розуміють нас. Наші мови трохи ближчі", – зазначила вона.
Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг чинний президент країни Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи показували впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, було затримано 13 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Тихановська після виборів була змушена покинути Білорусь.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.