Тиждень без тренувань і їжа на стільці під дверима. Російські олімпійці розповіли про карантин перед зустріччю з Путіним
Видання зазначає, що перед візитом у Кремль усі спортсмени та тренери зобов'язані пройти тижневий карантин: олімпійські чемпіони – у московському "Президент-готелі", призери – на тренувальній базі в підмосковному Новогорську.
Зустріч Путіна з олімпійцями відбудеться 11 вересня, хоча спочатку планували, що вона буде 10 вересня.
Дворазова олімпійська чемпіонка у стрільбі Віталіна Бацарашкіна розповіла, що карантин почався 2 вересня. Перед заселенням у готель спортсмени підписали погодження з правилами карантину, серед яких – не покидати номера без потреби та не приховувати поганого самопочуття.
Вона додала, що в готелі всі живуть по одному, а в разі виникнення запитань можна звертатися до "відповідального за карантин". "Це людина, з якою ми спілкуємося, якщо виникають проблеми/запитання. Наприклад, я відчиняла в номері вікно, щоб провітрювати – спочатку воно нормально зачинялося, а потім перемкнуло, і я покликала відповідального. Він теж постійно здає тести, прийшов у повному обмундируванні", – розповіла спортсменка.
Після заселення у спортсменів уже тричі брали ПЛР-тести – 3-го, 5-го і 7 вересня. "У коридорі біля кожного номера на стільчику беруть мазок, у них візок з усім необхідним", – сказала Бацарашкіна.
За її словами, спортсменів годують тричі на день, а контейнер із їжею ставлять на стілець біля дверей і стукають, щоб його забрали. Харчування може бути індивідуальним у разі, якщо спортсмен не їсть м'яса або у нього алергія на певні продукти.
Час на карантині спортсменка проводить за грою на приставці. Вона закінчила грати у "Відьмака", грає у "Метро: Вихід" і думає почати доповнення до Valhalla Assassin's Creed.
Олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Ангеліна Мельникова розповіла, що вона тяжко переживає карантин, оскільки у неї немає можливості нормально тренуватися.
"Було емоційно важко прийняти все це спочатку: сім днів без тренувань, хоча за місяць у нас чемпіонат світу. Для мене це було такою точкою спотикання. Тиждень не займатися на снарядах – для гімнастів це практично повний вихід із форми. Я прекрасно розумію, що за три дні прийду в зал, а у мене форми просто нуль", – сказала вона.
За словами спортсменки, на карантині вона читає, вчиться і тренується. "У мене немає такого, що я злюся і божеволію. Я розумію, що карантин – це на благо, це обов'язковий захід. Зрозуміло, що в окремих моментах це здається абсурдним, але... Так треба – отже, так треба. Якщо я сваритимуся і злитимуся, заходи від цього не зміняться", – заявила Мельникова.
Бацарашкіна розповіла, що у неї також немає можливості тренуватися в готелі. За її словами, у призерів Олімпіади, яких помістили на тренувальну базу в Новогорську, "умови карантину м'якіші". Зокрема, їм дозволяють переміщатися корпусом після проведення двох негативних ПЛР-тестів, а також ходити у тренажерний зал, тир і баню.
Контекст:
ЗМІ повідомляли, що перед зустріччю з Путіним усіх зобов'язують бути на двотижневому карантині, ще у вересні минулого року. У липні 2021 року прессекретар Путіна Дмитро Пєсков пояснював, що "з урахуванням того, що ситуація поки далека від нормалізації, застосовують особливі запобіжні заходи щодо глави держави", писало "РБК". Заходи застосовують навіть щодо політиків із інших держав – у квітні перед зустріччю з Путіним на самоізоляцію йшов прем'єр Вірменії Нікол Пашинян.
Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Їх проводили з 23 липня до 8 серпня. В Олімпіаді брало участь приблизно 11 тис. спортсменів із понад 200 країн.
Через санкції Всесвітнього антидопінгового агентства Росії до грудня 2022 року заборонено виступати на міжнародних змаганнях під прапором своєї країни й використовувати гімн. Росія виступала на Олімпіаді 2020 під прапором Російського олімпійського комітету, замість гімну лунав фрагмент із Концерту для фортепіано з оркестром №1 Петра Чайковського.