Трамп може помилувати Манафорта і Флінна – ЗМІ

Адвокат Трампа припускав, що президент може помилувати своїх колишніх соратників
Фото: ЕРА

Факт консультацій юристів президента США Дональда Трампа з адвокатами його екс-соратників свідчить про занепокоєння Білого дому стосовно того, що колишній голова передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт і екс-радник Майкл Флінн можуть сказати слідству, якщо їм пообіцяють пом'якшити вирок, пише The New York Times.

Колишній провідний адвокат президента США Дональда Трампа Джон Дауд висував ідею, що глава Білого дому може помилувати екс-радника Майкла Флінна і колишнього голову свого виборчого штабу Пола Манафорта. Про це 28 березня повідомило видання The New York Times.

Три анонімні джерела, причетні до справи, заявили, що Дауд говорив про помилування з адвокатами Манафорта і Флінна.

Обидва фігурують у розслідуванні спецпрокурора Роберта Мюллера, який вивчає можливі зв'язки Трампа та його оточення із РФ.

Дауд відмовився детальніше прокоментувати інформацію і заперечує, що порушував це питання.

Як зауважує NYT, сам факт консультацій юристів Трампа з адвокатами його екс-соратників свідчить про занепокоєння Білого дому стосовно того, що Манафорт і Флінн можуть сказати слідству, якщо їм пообіцяють пом'якшити вирок в обмін на додаткові відомості.

Газета не відкидає, що це також можуть кваліфікувати як перешкоджання слідству.

30 жовтня 2017 року Манафорта і його заступника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти США. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу внаслідок їхньої роботи в Україні. Перший відмив більше ніж $18 млн, а другий – понад $3 млн.

У грудні суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав носити електронний браслет.

Якщо Манафорта визнають винним за всіма обвинуваченнями, йому загрожує 305 років тюремного ув'язнення.

13 лютого 2017 року, через 24 дні після призначення, Флінн подав у відставку з посади радника президента. Причиною його відставки в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.

30 листопада Мюллер висунув проти Флінна обвинувачення за двома епізодами дезінформування ФБР щодо контактів із російським послом у Штатах Сергієм Кисляком.

1 грудня Флінн визнав себе винним і оголосив, що йде на угоду зі слідством. Екс-радник стверджує, що встановив контакт із Кисляком за вказівкою штабу Трампа.