Трамп може стати обвинуваченим у справі про спробу скасувати вибори 2020 року

Трампа підозрюють у спробі скасувати вибори 2020 року
Фото: EPA

Колишньому президенту США Дональдові Трампу надійшло повідомлення про те, що він є об'єктом кримінального розслідування у зв'язку зі спробами скасувати вибори 2020 року і йому можуть висунути обвинувачення. Про це Трамп написав 18 липня у своїй соцмережі Truth Social.

"Ненормальний Джек Сміт, прокурор міністерства юстиції Джо Байдена, надіслав листа (знову ж, це було в неділю ввечері!), у якому йшлося, що я є об'єктом розслідування великого журі 6 січня, і дав мені дуже короткі чотири дні на те, щоб відзвітувати перед великим журі, що майже завжди означає арешт і обвинувачення", – написав він.

Велике журі, про яке пише Трамп, – це колегія присяжних засідателів, яка визначає обґрунтованість і доцільність висунення будь-кому офіційних обвинувачень.


Фото: Donald J. Trump / Truth Social

Два джерела, ознайомлені із цим питанням, підтвердили CNN, що Трамп отримав листа.

Хоча лист спецпрокурора й не означає, що експрезиденту дійсно висунуть обвинувачення, але аналогічна ситуація вже відбувалася в межах іншого федерального розслідування – про неналежне поводження з таємними документами, нагадує CNN.

Канал також наголосив, що цільовий лист федеральної прокуратури чітко дає зрозуміти, що прокуратура зосереджена на діях Трампа в розслідуванні скасування виборів 2020 року, а не лише на тих, хто його оточував, хто намагався зупинити його поразку на виборах.

Контекст:

Як зазначає CNN, прокурор Сміт розслідує спроби скасувати вибори у США 2020 року, які призвели до нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року. Слідство стосувалося, зокрема, висунення фальшивих виборників у штатах, програних Трампом, і кампанії тиску на його тодішнього віцепрезидента Майка Пенса з метою скасувати вибори.

Десятки свідків виступили перед прокурорами й дали свідчення великому журі в межах розслідування справи про вибори 2020 року. Упродовж останніх місяців прокурори також опитали співробітників виборчих комісій у семи штатах, де команда Трампа неправдиво заявила про фальсифікації й висунула фальшивих виборників після виборів 2020 року, наголошує CNN.

Окрім того, прокурори зосередили увагу на нараді в Овальному кабінеті у грудні 2020 року в останні дні роботи адміністрації Трампа, на якій його радники обговорювали конфіскацію машин для голосування, призначення спеціального адвоката для розслідування фальсифікації результатів голосування і введення воєнного стану в межах зусиль зі скасування результатів виборів.