Трамп намагався звільнити спецпрокурора Мюллера, котрий розслідує справу про втручання Росії у вибори – The New York Times
У відповідь на розпорядження президента США Дональда Трампа звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера адвокат Білого дому Дональд Макган пригрозив покинути свій пост. За словами юриста, звільнення спецпрокурора могло мати "катастрофічний" вплив на президентство Трампа, повідомляють джерела The New York Times.
Президент США Дональд Трамп у червні 2017 року планував звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера, який займається розслідуванням імовірних зв'язків передвиборчого штабу Трампа з Росією. Про це пише The New York Times, посилаючись на чотири джерела.
За даними видання, президент США, заявляв, що Мюллер не може перебувати на посаді спеціального прокурора через конфлікт інтересів. За словами Трампа, кандидатуру Мюллера перед призначенням на посаду спецпрокурора розглядали на посаду глави ФБР, замість звільненого Джеймса Комі.
Глава Білого дому нагадував, що Мюллер раніше через конфлікт відмовився від членства в гольф-клубі Трампа у штаті Вірджинія. Президент також повідомив, що нещодавно Мюллер працював у юридичній фірмі, у минулому пов'язаній із радником і зятем президента Джаредом Кушнером. Через ці причини, на думку Трампа, Мюллер не може бути неупередженим.
За словами співрозмовників видання, у відповідь на розпорядження Трампа звільнити Мюллера адвокат Білого дому Дональд Макган пригрозив покинути свій пост. За його словами, звільнення спецпрокурора могло мати "катастрофічний" вплив на президентство Трампа. Він відмовився передавати відповідне звернення в міністерство юстиції США.
23 січня Bloomberg, посилаючись на джерело, повідомило, що Мюллер планує допитати Трампа щодо звільнення екс-глави ФБР Джеймса Комі та відставки екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна. За даними The Washington Post, підготовка до давання свідчень може тривати кілька тижнів.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
8 листопада 2016 року республіканця Трампа обрали президентом США.
13 лютого 2017 року, через 24 дні після призначення, Флінн подав у відставку з посади радника президента. Причиною його відходу в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
17 травня 20176 року Мюллеру було доручено розслідувати можливі зв'язки між російським урядом і штабом нинішнього президента США.
30 листопада спецпрокурор висунув проти Флінна обвинувачення за двома епізодами дезінформування ФБР щодо контактів із російським послом у Штатах Сергієм Кисляком.
1 грудня Флінн визнав себе винним і оголосив, що йде на угоду зі слідством. Екс-радник стверджує, що вступив у контакт із Кисляком за вказівкою штабу Трампа.
Трамп звільнив Комі з посади директора ФБР 9 травня того ж року. Це сталося за кілька днів після того, як він дав свідчення в Сенаті щодо перебігу розслідування справи про можливе втручання Росії у президентські вибори у США.
10 січня 2018 року Трамп висловив сумнів, що йому доведеться давати свідчення Мюллеру.
"Не було жодної змови між кампанією Трампа і росіянами або Трампом і росіянами. Коли немає жодної змови і ніхто не говорить про змову на будь-якому рівні, це має такий вигляд, що навряд чи ми взагалі матимемо розмову", – сказав американський лідер.