Трамп назвав Іран "терористичною країною номер один" і відмовився брати до уваги думку розвідки щодо іранського питання
Президент США Дональд Трамп заявив, що не згоден із керівництвом розвідки, яке вважає, що Іран дотримується ядерної угоди.
Президент США Дональд Трамп не згоден із думкою американської розвідки стосовно ступеня загрози, що виходить від Ірану. Про це Трамп заявив в інтерв'ю телеканалу CBS, уривки з якого опубліковано 3 лютого.
За словами американського президента, йому не потрібно погоджуватися з керівництвом розвідки, яке вважає, що Іран технічно дотримується ядерної угоди. Він нагадав, що екс-президенту Джорджу Бушу розвідка доповіла про наявність у Саддама Хусейна в Іраку зброї масового знищення.
"Вони втягнули нас у війну, в якій ми ніколи не мали брати участі", – підкреслив він.
Трамп додав, що багато країн Близького Сходу відчувають труднощі через "терористичну країну номер один у світі, якою є Іран".
"Коли мої розвідники кажуть мені, який чудовий Іран... я просто слухатиму власну думку", – заявив президент США.
Водночас Трамп додав, що не заперечує, щоб у керівників розвідки була своя думка.
"Я хочу, щоб вони висловлювали свою думку", – підсумував президент.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Тегеран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї. За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, всі обмеження та умови, що містяться в резолюції ООН, мали припинити дію.
8 травня 2018 року президент США оголосив, що його країна виходить зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану, вважаючи його "катастрофічним". За словами Трампа, Тегеран обманював світову спільноту, приховуючи продовження досліджень у сфері ядерної зброї.
Президент Ірану Хасан Рухані зазначив, що радий виходу США з ядерної угоди. Він назвав Вашингтон "проблемним партнером" і поінформував, що продовжить роботу за угодою з Францією, Великобританією, Німеччиною, Китаєм і Росією. Також Рухані попередив, що Тегеран може відновити збагачення урану в промислових масштабах.
Рішення Трампа підтримали Ізраїль і Саудівська Аравія, але засудили лідери Європейського союзу, генсек ООН Антоніу Гутерріш та міністерство закордонних справ РФ.
6 серпня Трамп підписав указ, який відновлює санкції проти Ірану, які діяли до підписання ядерної угоди.