Трамп, Путін і Лукашенко стали лауреатами Шнобелівської премії за дії в період пандемії
Шнобелівський комітет заявив, що нагороду в галузі медичної освіти цього року вручають за "за використання пандемії коронавірусу для того, щоб навчити світ того, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж учені та лікарі". Її лауреатами стали президенти Росії Володимир Путін, США – Дональд Трамп, Білорусі – Олександр Лукашенко і ще шість лідерів держав.
17 вересня в Гарвардському університеті у США відбулася церемонія вручення Шнобелівської премії, яку присуджують за сумнівні й абсурдні наукові досягнення та ідеї. Список переможців 2020 року опубліковано на сайті нагороди.
Лауреатами премії в галузі медичної освіти за боротьбу з пандемією коронавірусу стало вісім лідерів держав, зокрема президенти Росії Володимир Путін, США – Дональда Трампа, Білорусі – Олександр Лукашенко.
Серед лауреатів у цій номінації також президент Бразилії Жаїр Болсонару, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Мексики Андрес Мануель, президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, президент Туреччини Реджеп Ердоган.
Нагороду в галузі медичної освіти присудили "за використання пандемії коронавірусу для того, щоб навчити світ того, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж учені і лікарі".
Організатори премії зазначили, що Лукашенко стає лауреатом премії Шнобеля вже вдруге – у 2013 році він отримав нагороду за заборону публічних оплесків.
Через пандемію коронавірусу церемонія цього року відбувалася онлайн, як грошовий приз переможцям вручали банкноту Зімбабве номіналом $10 трлн.
Шнобелівську премію заснували в 1991 році, нею нагороджують, щоб стимулювати інтерес людей до науки, медицини та технологій.