Трамп висунув на посаду голови Світового банку заступника міністра фінансів США, відомого критикою організації за допомогу Китаю
Заступник міністра фінансів США Девід Мелпасс критикував політику Світового банку щодо Китаю, заявляючи, що великі позики цій країні більше не мають сенсу і краще зосередитися на кредитуванні країн, які розвиваються. Президент США Дональд Трамп висунув кандидатуру Мелпасса на посаду голови організації.
Президент США Дональд Трамп 6 лютого висунув заступника міністра фінансів Девіда Мелпасса на посаду голови Світового банку. Про це повідомляє канал CNN.
До призначення на посаду заступника міністра фінансів Мелпасс був банкіром. Канал зазначає, що він критикував політику Світового банку щодо Китаю. За словами Мелпасса, великі позики банку Китаю більше не мають сенсу, оскільки економіка країни зросла. Він вважає, що краще зосередитися на кредитуванні країн, у яких немає інших джерел для позик.
Також чиновник критикував Світовий банк за "роздутий" штат співробітників і закликав обмежити їхні зарплати.
Одні співрозмовники каналу заявляли, що Мелпасс у разі затвердження радою директорів Світового банку "використовуватиме посаду, щоб підірвати банк", тоді як інші переконані в його компетентності, незважаючи на висловлену раніше критику.
Зазвичай посаду голови СБ посідає громадянин США – країни, яка є найбільшим акціонером фінансової організації.
Президент групи організацій Світового банку Джим Йон Кім 7 січня заявив про намір піти у відставку. В.о. президента групи організацій Світового банку з 1 лютого стала виконавчий директор СБ Крісталіна Георгієва.
Світовий банк є одним із найбільших позикодавців у світі, другим після Міжнародного валютного фонду. У 2014–2015 роках банк надав Україні кредитів на загальну суму понад $3 млрд. У травні 2017 року Світовий банк схвалив рішення надати Україні кредит на суму $150 млн для підтримки підприємств малого та середнього бізнесу, орієнтованих на експорт.
18 грудня 2018 року рада директорів Світового банку схвалила гарантію Україні в сумі $750 млн, що дасть змогу залучати капітал на міжнародних ринках для сприяння реформам у банківській системі, сфері протидії корупції, сільськогосподарських земель, пенсійного забезпечення, житлово-комунальних послуг і охорони здоров'я.