Трамп заявив, що допит Коена в Конгресі США міг уплинути на саміт із Кім Чен Ином
За словами президента США Дональда Трампа, допит його колишнього адвоката Майкла Коена в Конгресі під час саміту у в'єтнамському Ханої щодо ядерної проблематики – це "антирекорд" в американській політиці. Саміт американського президента з лідером КНДР Кім Чен Ином не увінчався підписанням двостороннього договору.
Президент США Дональд Трамп заявив 4 березня у Twitter, що допит у Конгресі його колишнього адвоката Майкла Коена міг уплинути на підсумки саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином у в'єтнамському Ханої.
"Демократи, які на відкритих слуханнях допитують засудженого брехуна і шахрая в той час, коли триває дуже важливий ядерний саміт із Північною Кореєю, це, напевно, новий антирекорд в американській політиці", – написав Трамп.
За словами американського президента, "це могло сприяти виходу" з переговорів.
"Ніколи такого не робили, коли президент перебував за кордоном. Ганьба!" – додав Трамп.
27 лютого Коен дав свідчення в комітеті з нагляду Палати представників Конгресу. Він назвав президента "расистом" і "шахраєм", розповів, що той заздалегідь знав про публікації компромату на свою суперницю по президентській гонці Гілларі Клінтон, а також особисто контролював процес виплат "за мовчання" порноакторці Стормі Деніелс і моделі Playboy Карен Макдугал, у яких був роман із Трампом.
Цього дня у в'єтнамському Ханої розпочався другий американо-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина з денуклеаризації Корейського півострова. У Білому домі заявили, що лідери двох країн 28 лютого мали підписати двосторонній договір. Однак делегації не досягли угоди за підсумками саміту.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто угоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.