Трамп заявив, що закриє південний кордон США, якщо Мексика не припинить потік незаконних мігрантів
Президент США Дональд Трамп заявив, що Мексика має перешкодити нелегальним мігрантам в'їжджати у Сполучені Штати через свою територію. Він сказав, що в іншому разі закриє весь кордон із Мексикою або його великі ділянки.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що закриє південний кордон країни у разі, якщо Мексика не зупинить потік незаконних мігрантів. Він написав про це у Twitter 29 березня.
"Якщо Мексика не зупинить негайно всю незаконну міграцію, яка в′їжджає у Сполучені Штати через наш південний кордон, я закрию кордон або великі ділянки кордону наступного тижня. Мексиці було б легко це зробити, але вони просто беруть наші гроші й "розмовляють", – підкреслив він.
Трамп також зазначив, що Конгрес США має змінити міграційні закони, оскільки демократи дали країні "найслабше імміграційне законодавство у світі". Водночас у Мексиці ці закони "найсильніші" і вона заробляє на США понад $100 млн на рік, заявив американський президент.
В окремому твіті американський президент заявив, що Мексика "розбагатіла на США". Трамп уважає, що влада країни має перешкодити нелегалам в'їжджати у Сполучені Штати через свій кордон.
Як зазначає "Голос Америки", кількість сімей мігрантів, які перетинають південно-західний кордон США, б'є рекорди. У лютому кордон США і Мексики перетнуло понад 76 тис. мігрантів, що більше ніж удвічі перевищує показники за лютий 2018 року. Загалом із жовтня 2018 року до березня 2019-го на американсько-мексиканському кордоні було затримано понад 130 тис. сімей.
23 грудня 2018 року через відмову представників Демократичної партії в Конгресі дати згоду на виділення в бюджеті $5,7 млрд для будівництва стіни на кордоні з Мексикою Трамп оголосив про припинення роботи федерального уряду. Це був найдовший шатдаун в історії США – 35 днів.
Водночас Трамп підкреслював, що готовий скористатися правом запровадити надзвичайний стан, щоб домогтися виділення коштів в обхід Конгресу.
25 січня 2019 року президент повідомив, що фінансування федерального уряду відновлять на три тижні.
У Конгресі США 11 лютого дійшли попередньої згоди щодо питання безпеки південного кордону. Джерело Reuters зазначило, що демократи погодилися виділити на фінансування укріплень на кордоні з Мексикою в чотири рази менше асигнувань, ніж хотів Трамп – $1,3 млрд. Глава Білого дому заявив, що незадоволений угодою.
15 лютого він оголосив про введення надзвичайного стану. Трамп підкреслив, що США не контролюють власного кордону, через який у країну потрапляють злочинці і "величезна кількість наркотиків". У лютому – березні обидві палати Конгресу США проголосували за скасування режиму НС, однако Трамп наклав вето на це рішення.