Ціна на газ у Європі впала до $2,4 тис. за 1 тис. м³

Ціна на газ у Європі падає через заяви європейських політиків, що країни ЄС досягають успіху в наповненні сховищ
Фото: EPA
Спотові ціни на газ у Європі за тиждень знизилися майже на $1 тис.  до $2,4 тис. Про це свідчать дані Міжконтинентальної біржі (ICE).

Ще 25 серпня ціна на газ була $3300 за 1 тис. м&³3;.

Як пише The Guardian, ціни на газ упали на тлі ознак того, що "плани європейських лідерів щодо запобігання зимовій енергетичній кризі набувають форми". Окрім того, Європейська комісія працює над стратегією зниження цін на електроенергію.

Спочатку на ринку газу були побоювання, що ціна підніметься, якщо "Газпром" знову скоротить обсяги постачань, зазначило Bloomberg із посиланням на аналітиків Inspired PLC, проте "ефект пом'якшили заяви ЄС про наповнення сховищ". Навіть якщо потужності прокачування російського газу зменшаться, "сприйняття ризику" не буде високим, написало агентство, зокрема, через те, що країни ЄС нарощують імпорт скрапленого газу і почали економити енергію.

Як зазначило The Guardian, навіть уряд Німеччини, країни, яка може зіткнутися з проблемою потенційної нестачі палива, заявив, що "дуже швидко ухвалює далекосяжні рішення", а міністр економіки і клімату Німеччини Роберт Габек сказав, що "підготовка до зими почалася".

Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон у Twitter написала, що країни ЄС заповнили свої газові сховища щонайменше на 80% "набагато раніше" за крайній термін 1 листопада.

Загалом обсяг зберігання газу у країнах ЄС збільшився із 61,9% до 65,2% у період із 20-го до 27 серпня, повідомило видання Euractiv. Ці дані вже перевищили проміжний цільовий показник станом на 1 вересня, що становив 60%, і наближаються до проміжного цільового показника станом на 1 жовтня, що становить 70%.

Контекст:

У червні "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" – до 40% від проєктної потужності. Компанія пояснила це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу та виявленими технічними несправностями двигунів".

25 липня "Газпром" оголосив, що зупиняє ще одну турбіну Siemens на компресорній станції "Портова" і постачання газу газопроводом "Північний потік" скорочують до 20% від потужності трубопроводу, вони становитимуть не більше ніж 33 млн м&³3; на добу. На цьому тлі в Європі почали зростати ціни на газ.

5 серпня Єврокомісія остаточно затвердила план економії газу на 15%.