Цукерберг погодився дати свідчення Конгресу США у справі про витоки даних користувачів Facebook
Як повідомляють джерела CNN, окрім глави Facebook Марка Цукерберга, конгресмени хочуть заслухати генеральних директорів компаній Twitter і Google.
Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг погодився дати свідчення в Конгресі США у справі про витік даних користувачів. Про це повідомляє CNN із посиланням на три джерела.
На рішення Цукерберга вплинув тиск громадськості, ЗМІ і законодавців, сказали співрозмовники телеканала.
Джерела CNN у Facebook також уважають, що, окрім Цукерберга, свідчити погодяться глава Google Сундар Пічаї і генеральний директор Twitter Джек Дорсі.
На слухання в Сенаті США, які відбудуться 10 квітня, запросили всіх трьох.
27 березня Цукерберг відмовився свідчити у британському парламенті, пообіцявши скерувати своїх заступників.
Скандал навколо ймовірного витоку даних користувачів Facebook розгорівся 19 березня. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову із главою британської компанії Cambridge Analytica Александром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів впливав на виборчі кампанії в усьому світі.
Уперше про можливе застосування Cambridge Analytica методів психометрії писав у грудні 2016 року швейцарський журнал Das Magazin. Компанія намагалася моделювати вподобання користувачів соцмереж, демонструючи їм релевантну політичну рекламу.
Газета The New York Times повідомила, що Cambridge Analytica у 2016 році зібрала особисті дані 50 млн користувачів Facebook.
Цукерберг пообіцяв, що роботу соцмережі вдосконалять для кращого захисту особистих даних користувачів. Він також викупив рекламу в недільних британських газетах, щоб попросити вибачення за можливий витік персональних даних жителів Сполученого Королівства.
За даними американських ЗМІ, Цукерберг 19–20 березня втратив $6,7 млрд через інформацію, що Cambridge Analytica могла вплинути на вибори США за допомогою інформації про користувачів соцмережі.