Цукерберг про Cambridge Analytica: Було помилкою вірити їм на слово
У компанії Facebook були впевнені, що британська фірма Cambridge Analytica, яка займалася збором даних користувачів соцмережі, видалила їх. Про це на слуханні в Сенаті США заявив засновник Facebook Марк Цукерберг.
У компанії Facebook ще у 2015 році знали, що британська фірма Cambridge Analytica займається збором облікових даних користувачів соцмережі для проведення досліджень, однак не повідомили про це Федеральну торгову комісію США. Про це, відповідаючи на запитання членів сенатських комітетів у Вашингтоні, заявив засновник Facebook Марк Цукерберг. Трансляцію слухання вів телеканал "Настоящее время".
За його словами, неможливо було уявити, що ці відомості може бути використано для впливу на вибори президента США у 2016 році.
У Facebook закрили справу щодо витоку даних користувачів, бо були впевненими, що Cambridge Analytica видалила дані, сказав глава компанії.
"Було явною помилкою вірити їм на слово", – визнав Цукерберг.
Він запевнив сенаторів, що сьогодні компанія поставилася до ситуації по-іншому.
Цукерберг зазначив, що фахівці Facebook співпрацюють з офісом спецпрокурора США Роберта Мюллера у зв'язку з імовірним використанням даних користувачів соцмережі під час втручання Росії в президентські вибори, але відмовився повідомляти подробиці слідчих дій.
Скандал навколо ймовірного витоку даних користувачів Facebook розгорівся 19 березня. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову з главою британської компанії Cambridge Analytica Александром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів впливав на виборчі кампанії по всьому світу.
Компанія намагалася моделювати уподобання користувачів соцмереж, показуючи їм відповідну політичну рекламу.
Головний технічний директор Facebook Майк Шрепфер стверджував, що доступними стали дані 87 млн осіб.
Cambridge Analytica розповсюдила заяву, що дістала інформацію лише про 30 млн користувачів.
Цукерберг пообіцяв, що роботу соцмережі вдосконалять для захисту особистих даних користувачів.
У Конгресі США перевіряють інформацію про те, що дані користувачів Facebook напередодні виборів 2016 року могли опинитися в розпорядженні російського "Агентства интернет-исследований" – "фабрики тролів".