Туреччина віддаляється від ЄС та налагоджує співпрацю із РФ – доповідь Єврокомісії
У 2017 році Туреччина так і не розв’язала проблеми з правосуддям і свободою слова, але посилила зв'язки із РФ в енергетичній та оборонній сфері, наголошують у доповіді Європейської комісії.
Туреччина у 2017 році віддалилася від Європейського союзу і може не сподіватися найближчим часом на поглиблену інтеграцію. Про це йдеться в доповіді (.pdf) Єврокомісії від 17 квітня.
Згідно з висновками ЄК, у Туреччині так і не розв’язали проблеми з правосуддям, держуправлінням і свободою слова. Водночас Анкара домоглася значного прогресу в міграційній політиці та розвитку ринкової економіки.
Зазначено, що минулого року Туреччина активізувала діалог із Росією щодо Сирії. Країни посилили співпрацю в енергетичній та оборонній сфері, поступово скасувавши взаємні санкції. Не врегульованими остаточно залишаються візові процедури. Також повністю не знято обмеження РФ на імпорт турецьких томатів.
Туреччина розвивала відносини і з Україною, засуджуючи анексію Криму РФ і підтримуючи кримськотатарську громаду, ідеться в документі. Утім, Анкара так і не приєдналася до обмежувальних заходів Брюсселя проти Кремля, резюмують у Єврокомісії.
Туреччина подала заявку на вхід до Євросоюзу ще в 1987 році, через 12 років – у 1999 році – Анкара здобула офіційний статус кандидата на вступ до ЄС. Турецький президент Реджеп Ердоган неодноразово заявляв, що країна може відмовитися від євроінтеграції, якщо в ЄС "зберігатиметься ісламофобія й ворожість".