Туреччина ввела в експлуатацію свій найбільший військовий корабель і носій безпілотників
Туреччина 10 квітня ввела в експлуатацію свій найбільший військовий корабель TCG Anadolu. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган у Twitter.
"Нашій оборонній промисловості було непросто стати висхідною зіркою зростання Туреччини... Ми поставили собі за мету повністю незалежну оборонну промисловість... Річний бюджет, виділений на дослідження й розроблення в оборонній промисловості, зріс із $49 млн до понад $1,5 млрд", – написав Ердоган.
Виступаючи на церемонії у Стамбулі, Ердоган сказав, що корабель має стати флагманом Туреччини. Як зазначила редакція Daily Sabah, це перше у світі судно з авіаційним крилом, яке складається переважно з безпілотних літальних апаратів. З його борту БПЛА зможуть і злітати, і сідати.
Ердоган сказав, що 70% деталей, які використовують у конструкції судна, виробили в Туреччині.
TCG Anadolu є десантним кораблем завдовжки 231 метр. Його обладнано найсучаснішим устаткуванням і він має дальність автономного плавання 9 тис. морських миль (майже 14,5 тис. км). Він може працювати в морі 50 днів.
Корабель замовили 2015 року і спустили на воду у квітні 2019 року. Його відкриття запланували на 2021 рік, але відклали через пандемію COVID-19, зазначило Daily Sabah.
Контекст:
Як наголошувало турецьке державне агентство Anadolu, кораблі такого масштабу має 12 країн, але корабель, на який сідатимуть і з якого злітатимуть безпілотники, – перший у світі.
Спеціально для TCG Anadolu компанія Baykar розробляє бойовий БПЛА Bayraktar TB3 зі складаними крилами. Крім того, на кораблі мають намір тримати іншу оборонну продукцію турецьких компаній, зокрема легкий літак-штурмовик TAI Hürjet.