Туск вважає Brexit "однією з найбільших помилок" Європи
Глава уряду Польщі Дональд Туск заявив, що вважає вихід Великобританії з Євросоюзу однією з найбільших помилок Європи. Про це він сказав в інтерв'ю виданню The Sunday Times, опублікованому 25 жовтня.
Туск висловив розчарування через те, що Великобританія позбавила Польщу одного з найсильніших і найбільших союзників-однодумців у ЄС.
За його словами, Brexit – це одна з найбільших помилок у спільній європейській історії, і сьогодні "це видно ще більш явно".
Очільник уряду Польщі зазначив, що Великобританія є не лише частиною, а й джерелом цінностей і принципів об'єднаної Європи.
Він наголосив, що коли на початку 1990-х у Польщі говорили про майбутнє членство в ЄС, то одним із найсильніших аргументів для поляків приєднатися до ЄС був той факт, що Великобританія є його частиною. Політик підкреслив, що свобода, лібералізм, ліберальна демократія, незалежність судової системи тощо – це була Англія.
Прем'єр зазначив, що колишній прем'єр Великобританії Девід Кемерон "зробив величезну помилку", організувавши референдум з ілюзією легкої перемоги, що в підсумку призвело до непередбачуваних наслідків для ЄС і Польщі.
Контекст:
Референдум про вихід Великобританії з Європейського союзу відбувся 23 червня 2016 року. За офіційними результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитись у ЄС.
За Brexit проголосувало більшість жителів Англії та Уельсу, жителі Шотландії та Північної Ірландії хотіли залишитися в Євросоюзі. Водночас у Лондоні більшість здобули противники Brexit.