У Берліні відбулася церемонія прощання з Меркель – зі сльозами, її улюбленою музикою, смолоскипами та оплесками. Відео
Церемонію за традицією провели ввечері при запалених смолоскипах. На ній було приблизно 200 осіб, серед них – президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, голова Бундестагу Бербель Бас та Олаф Шольц, який замінить Меркель на посади канцлера ФРН.
Меркель розташувалася на невеликому п'єдесталі поруч із т.в.о. глави міноборони Аннегрет Крамп-Карренбауер і генеральним інспектором Бундесвера Ебергадом Цорном.
На початку церемонії Меркель виголосила семихвилинну промову. Вона подякувала громадянам за довіру, політичним соратникам – за підтримку, а також подякувала медикам, які протистоять четвертій хвилі пандемії COVID-19.
Меркель назвала складними та насиченими подіями останні 16 років, які провела на посаді канцлера. Політикиня закликала зміцнювати демократію та співпрацювати на міжнародному рівні. Меркель побажала успіхів наступному кабінету міністрів Шольца.
Після виступу політикині оркестр Бундесверу виконав пісню німецької панк-рокерші Ніни Гаґен Du hast den Farbfilm vergessen ("Ти забув кольорову плівку"). Її, згідно із традицією, замовила Меркель. Вона зазначала, що ця пісня була "одним із яскравих моментів у її молодості".
Під час церемонії камери неодноразово показували Меркель. В її очах можна було побачити сльози, хоча, можливо, це було через холод, зазначає Spiegel.
Церемонія завершилася гучними оплесками на адресу Меркель.
Контекст:
Меркель обіймала посаду канцлера із 2005 року. Після 15 років на посаді вона відмовилася висувати свою кандидатуру на вибори.
Меркель ще кілька днів буде на посаді т.в.о. канцлера ФРН. Очікують, що стосовно кандидатури її наступника – Шольца – Бундестаг проголосує 8 грудня. Тоді ж його уряд буде приведено до присяги.
Традиційний військовий церемоніальний акт під назвою Der Große Zapfenstreich здійснюють у Німеччині для вшанування вищих посадовців держави, а також генералів армії, які йдуть у відставку. Його вважають найвищою шаною, яку збройні сили ФРН можуть віддати цивільній особі, зазначає "Німецька хвиля".