У Білому домі розглядають можливість уведення нових санкцій проти Росії через втручання у вибори – ЗМІ

Коли буде введено нові санкції проти Росії, співрозмовники Reuters не уточнили
Фото: ЕРА

Автори санкційного проекту проти РФ заявляють, що робота над ним триває повільно з юридичних причин, її не можна прискорити у відповідь на критику, пише Reuters.

В адміністрації президента США Дональда Трампа розглядають можливість уведення нових санкцій проти Росії у відповідь на втручання у вибори глави американської держави і кібератаки у 2017 році, повідомляє Reuters.

Троє чиновників Білого дому, які беруть участь у роботі над санкціями, зауважили, що процес триває повільно з юридичних причин, його не можна прискорити у відповідь на критику.

Співрозмовники видання зазначили, що санкції буде введено, “коли у нас будуть докази і ми будемо готові“.

Автори проекту повідомили, що деякі санкції було накладено на російські компанії Concord Catering і Concord Management & Consulting, що контролювали групу Internet Research Agency, яка координувала процес втручання у вибори президента США у 2016 році.

Водночас у червні санкції на ці компанії також було накладено за російську агресію в Україні.

Чиновники зауважили, що Білий дім також розглядає нові санкції як відповідь на кібератаку вірусу NotPetya, в організації якої США підозрюють Росію.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали “нісенітницею“.

10 грудня 2016 року ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі звинувачення “непристойними“. В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент Росії Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.

16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання в президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії та трьом компаніям. Обвинуваченими є російський підприємець Євген Пригожин, якого називають “кухарем Путіна“, а також Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Анна Богачова, Сергій Полозов, Марія Бовда, Роберт Бовда, Джейхун Насімі огли Асланов, Вадим Подкопаєв, Ірина Каверзіна, Гліб Васильченко, Володимир Вєнков. У справі фігурують компанії "Агентство интернет-исследований“, “Конкорд Менеджмент и Консалтинг” і “Конкорд Кейтеринг".