У Білому домі заявили, що поки немає ознак переміщення Росією ядерної зброї
"Ми не бачили жодних вказівок на те, що він виконав цю обіцянку або переміщував якусь ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних вказівок на те, що він має намір застосувати ядерну зброю на території України", – заявив він.
За словами Кірбі, у США "погодилися б із тим, що ядерну війну не можна вести, ядерну війну не можна виграти" і це стало б перетином "важливої межі".
"Я б ще сказав вам, що, оскільки ми це моніторимо, і ми це моніторимо щодня, із риторикою, яка йде з Москви, і з риторикою, яка йде з початку війни, що ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу власну стратегічну позицію стримування", – сказав радник.
Контекст:
25 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, попросив його розгорнути у країні тактичну ядерну зброю. За словами Путіна, будівництво сховища на території Білорусі завершать до 1 липня.
Приводом для такого кроку, за словами президента РФ, стала заява Великобританії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном. Після неї Путін заявив, що РФ "вимушена буде реагувати", якщо Великобританія доправить Україні такі снаряди.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська 25 березня написала у Twitter, що розміщення Росією тактичної ядерної зброї в Білорусі не тільки прямо порушує білоруську конституцію, а й робить Білорусь потенційною мішенню превентивних ударів або ударів у відповідь.
США, коментуючи рішення Москви й Мінська, заявили, що стежать за ситуацією, але поки не бачать жодних ознак того, що РФ планує застосувати ядерну зброю.
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз може ввести нові санкції, якщо Росія розмістить ядерну зброю на території Білорусі.
У НАТО розкритикували Путіна за "небезпечну та безвідповідальну" ядерну риторику.
Україна ініціює позачергове скликання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй через рішення Росії розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі.