У Білорусі не створюють баз для розміщення російської ядерної зброї – спікерка Тихановської

Красуліна зазначила, що в деяких ядерних сховищах "гливи вирощують"
Фото: ЕРА (архів)

У Білорусі не готують об'єктів для розміщення ядерної зброї з Росії. Про це 5 квітня в ефірі українського телеканала "Freeдом" заявила спікерка опозиційної білоруської політикині Світлани Тихановської Анна Красуліна.

"Із того, що зараз відбувається, ми бачимо, що жодні із цих сховищ для ядерної зброї вони не намагаються реконструювати, не розпочато роботи, будівництво не відбувається. Тому спеціальних баз поки що на території не створюють. Однак якщо вони вирішать привезти, то вони можуть привезти і під ялинкою розмістити, а потім уже навколо цього щось добудовувати", – сказала вона.

Спікерка Тихановської вважає, що "треба бути уважними та відстежувати ситуацію".

"Ми знаємо, що деякі [сховища] використовують як склади, гливи вирощують. Кращий стан на базі "Гомель-30", ще п'ять років тому вона була у відносно нормальному стані і її використовували як склади, але периметр однаково запущений, усе це треба відбудовувати", – пояснила Красуліна.

Вона вважає, що Росія, якщо захоче, може ядерну зброю "хоч під ліжко [так званого президента Білорусі, який перебуває при владі з 1994 року, Олександра] Лукашенка поставити".

"У цьому сенсі для Росії немає жодних перешкод, і тому треба дуже уважно відстежувати. [...] Ми побачимо, коли вони повезуть і де під ялинкою це складатимуть. Але вони можуть це робити", – наголосила Красуліна.

Контекст:

25 березня президент країни-агресора РФ Володимир Путін заявив, що Лукашенко попросив його розгорнути у країні тактичну ядерну зброю. За словами Путіна, будівництво сховища на території Білорусі завершать до 1 липня. Путін стверджував, що поки йдеться не про передання ядерної зброї, а про підготовку носіїв ядерної зброї та екіпажів для них.

Приводом для такого кроку, за словами президента РФ, стала заява Великобританії про постачання Україні боєприпасів зі збідненим ураном.

У Великобританії наголошували, що цей компонент не має нічого спільного з ядерною зброєю або потенціалом і Росія "знає про це, але навмисно намагається дезінформувати".

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз може ввести нові санкції, якщо Росія розмістить ядерну зброю на території Білорусі.

У НАТО розкритикували Путіна за "небезпечну та безвідповідальну" ядерну риторику.

У МЗС КНР заявили про необхідність уникнути війни між державами, які мають ядерну зброю.