У Білорусі під час мітингів 25 серпня затримали пів сотні людей – правозахисники
У Мінську, Гродні, Бобруйську і Могильові правоохоронці затримали приблизно пів сотні людей, які були учасниками акцій протесту, повідомили в правозахисному центрі "Весна".
У столиці Білорусі Мінську під час протестів 25 серпня затримали 21 людину. Про це повідомляє правозахисний центр "Весна".
Частину з них – під час і після акції біля міністерства освіти, частину – на площі Незалежності.
У місті Гродно затримали приблизно 20 співробітників "Гродно Азот", що страйкує, їх відвезли до районного відділу внутрішніх справ. Коли під відділом зібралися люди для підтримки співробітників, правоохоронці почали затримувати і їх.
Також у Гродні у тролейбусі затримали активіста, який був біля відділення міліції з біло-червоно-білим прапором. Ще одного активіста затримали в Гомелі після вечірнього мітингу.
У Бобруйську затримали чоловіка журналістки місцевого видання "Вечерний Бобруйск" Ірини Хамренко-Ушакової Івана. Пара була в ланцюжку солідарності біля місцевого торгового центру.
Ще одного чоловіка затримали в Могильові під час прогулянки із дружиною і сином, у нього був із собою біло-червоно-білий прапор.
25 серпня в Мінську на площі Незалежності відбувся опозиційний мітинг, повідомляє TUT.BY. Ще одна акція проходила біля будівлі міністерства освіти – туди прийшли вчителі, незгодні з висловлюванням президента Білорусі Олександра Лукашенка, що у школі мають працювати тільки ті, хто розділяє державну ідеологію.
Паралельно з цими акціями недалеко від площі Незалежності, біля Комаровського ринку, відбувся провладний мітинг.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Станом на 18 серпня у СІЗО залишалося 44 людини.
16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.
Тихановська сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори. 14 серпня вона оголосила про створення координаційної ради для передання влади в Білорусі. 18 серпня у штабі Тихановської заявили, що координаційна рада готова до переговорів із Лукашенком.
Чинний глава держави сказав, що не згоден на проведення повторних виборів, і звинуватив координаційну раду опозиції у спробі захоплення влади.
ЄС не визнав результатів виборів у Білорусі та вирішив ввести санкції проти причетних до насильства і фальсифікацій.