У Білорусі помер 31-річний чоловік. Напередодні його побили силовики

Тисячі білорусів вийшли на площу, щоб ушанувати пам'ять Бондаренка
Фото: НЕХТА Live / Telegram

Учасника масових акцій протесту в Мінську Романа Бондаренка увечері 11 листопада доправили в реанімаційне відділення у стані коми. 12 листопада чоловік помер.

У Мінську (Білорусь) 12 листопада помер Роман Бондаренко, якого напередодні пізно ввечері доправили в лікарню швидкої медичної допомоги після затримання силовиками. Про це повідомляє TUT.BY.

Сестра Бондаренка повідомила, що потерпілого в "дуже важкому стані" доправили в реанімаційне відділення, він був у комі.

"Його оперували кілька годин, весь цей час він був непритомним. Роману стало гірше, піднялася температура до 40. Хтось приїхав у лікарню і вилучив особисті речі брата. Кажуть, так зазвичай роблять, але хто – ми не знаємо", – сказала сестра Бондаренка.

На "Площу змін" прийшли тисячі білорусів, щоб ушанувати пам'ять убитого. Люди приносили квіти і сумували, виставляли ланцюги свічок і не пропускали спецтранспорту силовиків, повідомляє NEXTA.

Лідерка опозиції Світлана Тихановська заявила, що ім'я Романа впишуть "в історію нової Білорусі як ім'я героя".

"Ми продовжимо нашу боротьбу, щоб винні відповіли за злочини і щоб у нашій країні життя людини було священною цінністю, а не предметом садизму щодо всіх незгодних", – сказала вона.

За інформацією "Комсомольской правды", на вулиці Червякова в Мінську пізно ввечері 11 листопада сталася сутичка невідомих у масках із місцевими жителями. Конфлікт почався через біло-червоно-білі стрічки, повідомляє видання.

У Білорусі з 9 серпня не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи показували засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на пост президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Євросоюз 6 листопада ввів персональні санкції проти Лукашенка. Усього у списку санкцій ЄС – понад 50 білоруських чиновників, причетних до придушення протестів і фальсифікацій результатів виборів.