У Білорусі журналістів іноземних видань масово позбавляють акредитації
29 серпня стало відомо, що акредитації при міністерстві закордонних справ Білорусі позбавлено журналістів міжнародних агентств Reuters, AFP, AP, "Радіо Свобода", BBC, німецького телеканала ARD, французької радіостанції RFI та інших видань.
У Білорусі масово позбавляють акредитації при міністерстві закордонних справ країни іноземних і білоруських журналістів, які працюють на міжнародні видання. Про це пише TUT.BY із посиланням на кореспондентів, позбавлених акредитації.
Зокрема, акредитації, яка дозволяє легально працювати на території Білорусі, позбавлено журналістів німецької телекомпанії ARD, білоруських кореспондентів BBC, "Радые Свабода", міжнародних новинних агентств Reuters, AFP, Associated Press, міжнародної французької радіостанції RFI, а також телеканала "Настоящее время" (проєкт "Радіо Свобода" і "Голосу Америки").
Опитані журналісти заявили, що їх позбавили акредитації "з метою гарантування інформаційної безпеки країни". У чому полягає їхня провина, компетентні органи відмовилися повідомити.
Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які відбувалися з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковані. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.
28 серпня міністри закордонних справ ЄС домовилися ввести санкції проти вищих білоруських чиновників через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.