У Білорусі зруйнували цвинтар польських військових. У МЗС Польщі заявили, що це "безпрецедентний акт свинства"
У селі Микулішки Гродненської області Білорусі зруйнували меморіал бійцям польської Армії Крайової. Про це у Twitter поінформувало 5 липня МЗС Польщі.
"Цвинтар польських солдатів Армії Крайової у Микулішках у Білорусі зрівняли із землею. Це важко пояснити, безпрецедентний акт свинства і незрозумілий підрив взаємних зобов'язань Польщі та Білорусі у сфері охорони пам'ятних місць", – ідеться у повідомленні дипломатичного відомства.
На сайті МЗС Польщі зазначили, що у зв'язку з тим, що сталося в Микулішках, викликали тимчасового повіреного у справах Білорусі, йому вручили ноту протесту.
"У МЗС обурені повідомленнями про те, що цвинтар польських солдатів у Микулішках Гродненської області знищили за наказом білоруської влади. У 1944 році воїни 3-ї та 6-ї бригад Армії Крайової, складової частини Війська Польського, учасники операції "Остра Брама" билися за звільнення Вільнюса від німецької окупації й заплатили за це найвищу ціну. Особливо шокує те, що білоруська сторона робить цю безпрецедентну атаку саме напередодні річниці операції 7 липня", – ідеться у заяві.
Польським дипломатам те, що відбувається, нагадало "найпохмуріші сторінки історії комунізму".
"З огляду на більш ранні повідомлення про спустошення польських військових поховань, [це] не можуть сприйняти інакше, як навмисну акцію з подальшого погіршення взаємин між Польщею та Білоруссю. Ліквідація польських могил і пам'ятних місць – ще один і найяскравіший приклад дій мінського режиму проти поляків у Білорусі. Ми рішуче засуджуємо цю антипольську кампанію білоруської влади, яка прагне стерти будь-які сліди польськості в Білорусі", – заявили у МЗС.
Там наголосили, що "руйнація військових поховань не змінить історії і не зітре пам'ять про минуле".
"Це ще раз демонструє світові варварство нинішнього режиму", – зазначили у МЗС Польщі.
Контекст:
Стосунки Білорусі та Польщі погіршилися після президентських виборів у Білорусі у 2020 році, результатів яких міжнародна спільнота не визнала, а всередині країни кілька місяців проводили акції протесту.
Згодом Мінськ і Варшава скоротили кількість дипломатів, які працювали у Білорусі та Польщі.