У більшості країн пострадянського простору кількість російськомовних зменшується – дослідження
Згідно з дослідженням центру Euromonitor International, російська мова поступово втрачає популярність в Україні, Казахстані, Азербайджані, Литві, Латвії, Естонії, Туркменістані, Узбекистані та Грузії, протилежна тенденція спостерігається в Білорусі.
За останні 20 років російська мова втратила більше носіїв, ніж будь-яка інша мова, оскільки держави колишнього СРСР намагаються зміцнити свій мовний суверенітет, повідомляє Financial Times із посиланням на дослідження центру Euromonitor International.
Видання зазначає, що зменшення використання російської мови "підкреслює згасання впливу Москви на тлі зусиль президента Росії Володимира Путіна відновити статус наддержави на світовій арені".
У повідомленні йдеться, що найяскравіше тенденція проявляється у Казахстані. 1994 року 33,7% жителів країни заявляли, що в повсякденному житті використовують російську, 2016 року таких було 20,7%.
Схожа ситуація в Естонії (із 33,4% до 23,4%), Латвії (із 40,5% до 29,8%), Україні (із 33,9% до 24,4%) і Грузії (із 6,4% до 1,1%). Згідно з дослідженням, кількість російськомовних зменшилася також в Азербайджані, Литві, Туркменістані та Узбекистані.
Протилежна тенденція спостерігається тільки в Білорусі. 1994 року менше як половина населення заявляло, що в повсякденному житті використовують російську. 2016 року таких було 71%.
Згідно з даними соцопитування, проведеного у грудні 2016 року, 68,8% громадян України вважають рідною мовою українську, 27% – російську.