У BioNTech заявили про необхідність третьої дози вакцини для захисту від нових штамів COVID-19

Третю дозу вакцини Comirnaty, ймовірно, потрібно ввести за шість – 12 місяців після другого щеплення, зазначили у BioNTech
Фото: EPA
Для підтримки найвищого рівня захисту від COVID-19 на тлі появи нових штамів коронавірусу може знадобитися третя (бустерна) доза вакцини. Про це заявили в компанії BioNTech, яка разом із Pfizer розробила препарат Comirnaty, пише 9 серпня Politico.

Третю дозу, ймовірно, потрібно ввести за 6–12 місяців після другого щеплення, підкреслила під час презентації фінансових результатів діяльності компанії головна лікарка й імунологиня BioNTech Озлем Тюречі.

Вона зазначила, що, хоча дослідження вказують на "високу ефективність вакцини проти варіантів, які циркулюють" після перших двох доз, третє щеплення зумовлює "стійку нейтралізувальну відповідь" проти штамів як "Дельта", так і "Бета".

За словами гендиректора BioNTech Угура Шахіна, "цілком можливо, що протягом наступних шести – 12 місяців з'являться нові варіанти, які потребуватимуть адаптації вакцини".

На початку липня компанії Pfizer і BioNTech анонсували початок випробування бустерної дози вакцини проти COVID-19 для посилення імунітету людини від нових штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Попередні дані дослідження засвідчили, що третя доза препарату, введена за шість місяців після другого уколу, "має стабільний профіль засвоєння".

Окрім того, фіксують високі титри нейтралізації, зокрема "Бета"-штаму коронавірусу ("південноафриканського"), "які у 5–10 разів вищі, ніж після двох основних доз".

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила ВООЗ (її ефективність оцінюють у 95%).

У липні Ізраїль заявив про зниження ефективності препарату від Pfizer/BioNTech у запобіганні симптомам COVID-19 до 64%, водночас вакцина була на 93% ефективною проти тяжких випадків захворювання.

Зі свого боку, у Pfizer заявили про високу ефективність своєї вакцини проти штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", вперше виявленого в Індії.

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявляли, що поки немає достатньо даних про користь бустерної дози вакцини проти COVID-19 для підтримки імунітету людей, пише Reuters. Але це питання розглядають дослідники, підкреслили у ВООЗ.