У Бразилії помер доброволець, щеплений вакциною проти COVID-19 виробництва AstraZeneca
У Бразилії 8 тис. добровольців уже зробили щеплення вакциною проти COVID-19, яку розробив Оксфордський університет і британсько-шведська фармацевтична компанія AstraZeneca. Багатьом із них зробили щеплення вдруге.
У Бразилії помер один із добровольців, учасників випробувань вакцини проти коронавірусу, розробленої Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca. Про це пише агентство Reuters 21 жовтня з посиланням на інформацію із бразильського Національного агентства із санітарного нагляду.
Бразильське агентство не надало детальної інформації про те, що трапилося, пославшись на конфіденційність медичних даних учасників випробувань.
Оксфордський університет планує продовжити випробування своєї вакцини, незважаючи на смерть добровольця. У своїй заяві університет вказав, що після ретельної оцінки "жодних побоювань стосовно безпеки клінічного дослідження не виявили".
Компанія – розробник вакцини AstraZeneca відмовилася від коментарів.
Джерела Reuters, близькі до розробників вакцини, припустили, що померлий доброволець входив до контрольної групи, якій зробили укол від менінгіту.
Федеральний університет Сан-Паулу, що допомагає в координації третьої фази клінічних випробувань вакцини AstraZeneca в Бразилії, заявив, що незалежний комітет із нагляду рекомендував продовжити випробування.
Зараз 8 тис. із запланованих 10 тис. добровольців отримали першу дозу вакцини у шести містах Бразилії. Багатьом із них уже зробили друге щеплення, сказав представник університету.
Газета Globo уточнила, що жертвою став 28-річний лікар Жоау Педро Родрігес Фейтоса. Він працював у приватній лікарні на півночі Ріо-де-Жанейро. Лікар перебував на "передовій" із надання допомоги пацієнтам із COVID-19, які лежать у відділеннях інтенсивної терапії. Експерти, опитані журналістами газети, вважають, що доброволець отримав не дозу вакцини, а "плацебо".
Клінічні випробування вакцини проти COVID-19 компанії AstraZeneca та Оксфордського університету 6 вересня перервали через "незрозуміле" захворювання одного з волонтерів, який брав у них участь. 12 вересня компанія відновила випробування вакцини.
AstraZeneca перейшла до завершальної стадії випробувань вакцин проти коронавірусу. 31 серпня компанія почала набирати у США 30 тис. волонтерів для випробувань препарату під назвою AZD1222.
Попередні контракти на постачання вакцини в разі успішних випробувань з AstraZeneca уклали Європейський союз і Австралія.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 31 компанія, яка розробляє вакцини проти коронавірусу, вже перейшла до клінічних випробувань на людях.
Бразилія є третьою країною у світі за кількістю виявлених випадків коронавірусної інфекції після США та Індії. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, за весь час пандемії станом на 22 жовтня у Бразилії на COVID-19 захворіло майже 5,3 млн осіб. Одужало 4,5 млн пацієнтів, а померло понад 155 тис. людей.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.