У Держдепі США вивчають можливість запровадження санкцій проти нафтового сектору Венесуели
Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що американська влада хоче натиснути на владу Венесуели, щоб прискорити врегулювання економічної та політичної кризи в країні.
США можуть увести обмеження на імпорт венесуельської нафти та експорт американських нафтопродуктів у Венесуелу. Про це 4 лютого заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон на спільній прес-конференції з главою аргентинського МЗС Хорхе Форі, стенограму якої опубліковано на сайті Держдепу.
Тіллерсон пояснив, що у такий спосіб США хочуть натиснути на президента Ніколаса Мадуро, щоб той "повернувся до конституції".
Держсекретар США зазначив, що під час ухвалення рішення американська влада обговорює, який вплив це матиме на венесуельський народ і чи допоможе це прискорити завершення кризи.
"Ми розглядаємо варіанти і шукаємо спосіб обмежити вплив (санкцій) на американські бізнес-інтереси", – розповів він.
Тіллерсон підкреслив, що санкції не мають зашкодити народу Венесуели, однак якщо нічого не робити для завершення кризи, це "означає наражати венесуельський народ на страждання".
Агентство Reuters зазначає, що минулого року постачання сирої нафти з Венесуели до США впали до найнижчого з 1991 року рівня.
Економічна криза у Венесуелі почалася у 2013 році, після приходу до влади Ніколаса Мадуро.
Рівень інфляції в країні за підсумками 2017 року становив 2616%, повідомили в комісії з фінансів Національної асамблеї, яку контролює опозиція. У грудні 2017-го споживчі ціни у Венесуелі зросли на 85%.
Для подолання кризи Венесуела, 90% в експортному доході якої припадає на продаж вуглеводнів, готова збільшити видобування нафти, повідомив у січні цього року віце-президент країни Мануель Кеведо. "Ми знову наближаємося до видобування нафти на рівні 1,9 млн барелів на день", – цитує його "Немецкая волна". За словами Кеведо, Венесуела має намір вийти на рівень видобування, що перевищує 2 млн барелів на добу.
У 2017 році у Венесуелі відбулися масові акції протесту, під час яких загинуло понад 100 осіб. У квітні Верховний суд країни наділив Мадуро додатковими повноваженнями, але після протестів скасував своє рішення.