У Держдепі США заявили, що Україна зможе купувати летальну зброю за комерційними контрактами, як і робила це раніше
Україна купувала невелику кількість легкого озброєння у США як до, так і після анексії Криму Росією, зазначила прес-секретар Державного департаменту Гізер Ноєрт.
Державний департамент США схвалив комерційну ліцензію для продажу Україні деяких легких озброєнь і стрілецької зброї. Про це 20 грудня заявила прес-секретар відомства Гізер Ноєрт, повідомило Reuters.
За її словами, Україна купувала невелику кількість цих видів зброї протягом кількох років як до, так і після анексії Криму Росією навесні 2014 року.
Ноєрт зазначила, що у схваленні експортної ліцензії "немає нічого нового".
Дозвіл поширюється на напівавтоматичну й автоматичну вогнепальну зброю аж до калібру 12,7 мм, бойові кулемети, глушники, військові приціли і полум'ягасники, а також запчастини.
Спікер Держдепартаменту підкреслила, що уряд США не затверджував прямого надання Україні летальної оборонної зброї, але не відкидає такого рішення в майбутньому.
Американські експортери зброї можуть подати заявку на комерційні постачання в Україну в будь-який час, а кожен конкретний випадок Держдепартамент розглядатиме окремо, пояснила Ноєрт.
20 грудня видання The Washington Post повідомило, що адміністрація президента США Дональда Трампа вперше дозволила продаж летальної оборонної зброї Україні. Стверджували, що ліцензія, схвалена Держдепом США, передбачає продаж снайперських гвинтівок Barrett M107A1, боєприпасів і пов'язаного з ними комплектовання на суму $41,5 млн.
Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії, науковий співробітник Atlantic Council Майкл Карпентер припустив, що Вашингтон може постачати Києву не тільки снайперські гвинтівки, але і протитанкові комплекси Javelin.
Глава комітету Держдуми РФ з оборони Володимир Шаманов назвав рішення Білого дому "витонченим і безвідповідальним ходом".