У Держдумі РФ хочуть легалізувати приватні військові компанії
Перший заступник голови комітету з держбудівництва та законодавства Михайло Ємельянов заявив, що Держдума готує закон, який дозволяє залучати співробітників ПВК до участі в контртерористичних операціях за кордоном.
До Держдуми Росії протягом найближчого місяця планують подати на розгляд законопроект про легалізацію створення і роботи приватних військових компаній (ПВК). Про це розповів перший заступник голови комітету з держбудівництва та законодавства Михайло Ємельянов у коментарі RT.
За словами Ємельянова, необхідність ПВК засвідчила ситуація в Сирії, оскільки ці компанії "чудово підходять для застосування в таких локальних конфліктах".
Він додав, що закон дасть можливість залучати співробітників ПВК до участі в контртерористичних операціях за кордоном, захисту союзних Росії держав від зовнішньої агресії й охорони різних об'єктів, зокрема родовищ нафти і газу.
Відповідно до законопроекту діяльність ПВК мають ліцензувати профільні відомства. У документі хочуть прописати поняття і завдання приватних військових компаній, види їхніх робіт і послуг, а також соцгарантії для росіян, які працюють на ПВК.
Приватним військовим компаніям планують заборонити порушувати суверенітет і змінювати кордони держав, скидати законні органи влади, вести підривну діяльність, розробляти, купувати або зберігати зброю масового ураження.
Зараз законодавство Росії не передбачає діяльності ПВК, проте відомо про існування як мінімум однієї приватної військової компанії "Вагнер", заснованої уродженцем України Дмитром Уткіним. За даними ЗМІ, компанія брала участь у боях на Донбасі на боці сепаратистів, зокрема, у боях за Дебальцеве. СБУ повідомляла, що саме ПВК "Вагнер" ліквідувала кількох відомих ватажків сепаратистів.
Навесні 2016 року ЗМІ вперше повідомили про те, що на Близькому Сході загинули десятки найманців ПВК "Вагнер". Підрозділ перебуває в Сирії з осені 2015 року. У червні 2017 року США запровадили санкції проти військової компанії й Уткіна.