У Держдумі РФ заявили, що в отруєнні Скрипаля "не відкидають українського сліду"
Нервово-паралітичний газ "Новачок", яким, імовірно, отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, могли зберігати на території будь-якої з колишніх країн СРСР, сказав депутат Держдуми РФ Микола Ковальов.
У справі про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля може бути "український слід", вважає екс-керівник Федеральної служби безпеки РФ, депутат Держдуми Микола Ковальов. Про це він сказав у коментарі агентству "РИА Новости".
За словами Ковальова, нервово-паралітичний газ "Новачок", яким, імовірно, отруїли Скрипаля, могли зберігати на території будь-якої з колишніх країн СРСР, тому у справі "не відкидають українського сліду".
66-річного російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію госпіталізували 4 березня із симптомами отруєння. Також до лікарні доправили сержанта місцевої поліції Ніка Бейлі, який відвідав будинок Скрипаля в Солсбері.
Міністр закордонних справ Борис Джонсон 6 березня заявляв, що Британія жорстко реагуватиме на будь-які докази участі РФ у можливому отруєнні Скрипаля, аж до зниження рівня представництва на футбольному чемпіонаті у 2018 році.
12 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що, за даними слідства, під час замаху було застосовано нервово-паралітичний агент "Новачок", розроблений у Росії. За її словами, Кремль повинен надати пояснення тому, що трапилося, до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Сполученого Королівства.
Мей також домовилася з президентом Франції Еммануелем Макроном про спільну відповідь на агресивні дії РФ.
13 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не відповідатиме на вимогу уряду Великобританії надати до вечора 13 березня пояснення щодо отруєння Скрипаля. Він додав, що Росія у цьому не винна.
Міністерство закордонних справ РФ викликало 13 березня посла Великобританії Лорі Брістоу.