У Facebook пообіцяли боротися з антищепленнєвими повідомленнями у соцмережі
У компанії Facebook відреагували на лист конгресмена Адама Шиффа, який попросив засновника соцмережі Марка Цукерберга вирішити проблему з кампанією проти щеплень, що поширюється у соцмережах.
Компанія Facebook розглядає можливість видалення фальшивого контенту з боку противників вакцинації, повідомляє 14 лютого Bloomberg.
Зазначено, що інформація, через яку люди відмовляються вакцинувати своїх дітей, стала вірусною на Facebook і могла сприяти збільшенню кількості спалахів кору.
У зв'язку з цим 14 лютого конгресмен Адам Шифф надіслав лист генеральному директору Facebook Маркові Цукербергу і керівнику Google Сундарові Пічаю із проханням посилити боротьбу з фейками. Лист опубліковано на офіційному сайті сенатора.
Шифф написав, що неправдива медична інформація про вакцини з'являється на сайтах, із яких багато американців одержують інформацію. Він зазначив, що алгоритми, на основі яких працюють пошукова система і соціальні мережі, не призначені для того, щоб відрізняти якісну інформацію від неправдивої та такої, яка вводить в оману, що вже вилилося в проблеми для системи охорони здоров'я.
У Facebook пообіцяли вивчити можливості боротьби з медичними фейками, зокрема видалення антищепленнєвого контенту і груп противників вакцинації. Також вони пообіцяли просувати якіснішу та авторитетнішу інформацію на цю тему.
У Google також пообіцяли вжити заходів. Відеохостинговий сайт YouTube, який належить компанії і який критикували за поширення дезінформації, пообіцяв видаляти зі списку рекомендованих відео з контентом, який вводить користувачів в оману.
У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров'я вперше занесла відмову від вакцинації до переліку глобальних небезпек. За даними організації, вона загрожує звести нанівець прогрес, досягнутий у боротьбі з низкою хвороб. У ВООЗ наголосили, що вакцинація є одним із економічно найефективніших способів уникнути хвороб і запобігає 2–3 млн смертей на рік. В організації вважають, що можна було б уникнути ще 1,5 млн смертей, якби глобальне охоплення щепленнями покращилося.
За даними ВООЗ, захворюваність на кір у світі збільшилася на 30%. Через відмову від щеплень сплеск хвороби зафіксовано зокрема в країнах, які були близькі до повної ліквідації кору.