У Японії податкова розпочала заохочення молодих людей до випивки. Оголошено загальнонаціональний конкурс ідей, він сподобався не всім
Національне податкове управління Японії оголосило конкурс, покликаний спонукати молодь країни пити більше японських алкогольних напоїв. Про це 18 серпня повідомляє ВВС News.
Організатори конкурсу до 9 вересня приймають від людей віком 20–39 років ідеї, як знову зробити популярними серед молоді Японії (тобто серед однолітків) автентичний алкоголь – такий, як саке, японські віскі, пиво або вино.
Брати участь у конкурсі під назвою Sake Viva! можуть жителі будь-якої країни світу, але проєкт потрібно презентувати японською мовою. Конкурсанти мають запропонувати методи просування традиційних японських напоїв, орієнтовані на молодь.
Вони, як написано на офіційному сайті проєкту, можуть придумувати рекламні акції, брендинг і навіть передові методи просування з використанням штучного інтелекту. Податкове управління, яке є зовнішнім підрозділом мінфіну Японії, обіцяє переможцям сприяння в реалізації їхніх бізнес-ідей.
Ідею державної структури країни сприйняли неоднозначно. Деяким коментаторам здається, що ідея податківців, мабуть, суперечить вказівкам міністерства охорони здоров'я, які б заохочували помірне вживання алкоголю.
Користувачі соцмереж, пише The Japan Times, критикують податкову, зокрема, за спробу пропаганди нездорових звичок і за те, що там намагаються диктувати людям вибір способу життя. Видання наводить відгуки японців, які називають кампанію "сміховинною" й переконані, що молодих людей, які уникають вживання алкоголю, потрібно сприймати як "щось добре".
МОЗ Японії, зі свого боку, висловило сподівання, що розпочата кампанія також нагадає людям, що потрібно пити "належну кількість алкоголю". Там уточнили, що не залучені до кампанії, але розраховують, що дух акції відповідає позиції відомства, яка полягає в тому, що люди мають "пити відповідально".
З іншого боку, люди, що симпатизують конкурсу, пише японське видання, розміщували в інтернеті "химерні" ідеї – наприклад, використовувати у просуванні алкоголю відомих акторок, які "виступають" у ролі хостес віртуальної реальності в цифрових клубах.
Занепокоєння податкового відомства спричинене тим, що в Японії останніми роками стали менше пити алкоголю на тлі демографічних змін, пандемії коронавірусу, а також зміни способу життя молоді, що позначилося на податкових надходженнях.
Споживання алкоголю в Японії на рік упало зі 100 літрів на дорослу людину 1995 року до 75 літрів 2020 року. 1980 року податкові надходження від продажу алкоголю становили 5% від загального обсягу, 2011 року – 3%, а 2020-го – лише 1,7%, пише The Japan Times.