У Японії вжили перших заходів щодо боротьби із самотністю, оскільки на тлі пандемії у країні зросла кількість самогубств
Посадовці вирішили створити цілодобові гарячі лінії для консультацій, які надаватимуть телефоном і в соціальних мережах.
Окрім того, влада вирішила тісніше співпрацювати із громадськими організаціями, які допомагають запобігати самогубствам. У країні хочуть створити платформу, за допомогою якої громадські організації могли б співпрацювати одна з одною.
Як зазначає The Japan Times, проблема самотності та соціальної ізоляції у країні загострилася на тлі пандемії COVID-19. Як наслідок, у країні зросла кількість самогубств.
Контекст:
Японія вже давно бореться з одним із найвищих показників самогубств у світі. 2016 року рівень смертності від самогубств у цій країні становив 18,5 на 100 тис. осіб, поступаючись лише Південній Кореї у регіоні Західної частини Тихого океану та майже втричі перевищуючи середній річний показник у світі, зазначав CNN. Проте протягом останніх 10 років кількість таких випадків почала знижуватися і 2019-го сягнула історичного мінімуму – 19 959 смертей за рік, повідомляв The Japan Times.
Проблема із самогубствами загострилася 2020 року на тлі пандемії. Зокрема, у жовтні минулого року в Японії наклало на себе руки більше людей, ніж померло від COVID-19 протягом року. Водночас кількість самогубств серед чоловіків зросла на 10%, а серед жінок – на 72%.
Глобальне дослідження міжнародної організації CARE продемонструвало, що під час пандемії жінки більше стикаються із проблемою втрати роботи (55% проти 34% у чоловіків), а також більше жінок повідомило про проблеми із психічним здоров'ям (27% проти 10% у чоловіків). Це могло вплинути й на статистику самогубств у Японії.
Для вирішення проблеми зі зростанням самогубств у лютому 2021 року в Японії доручили міністру з питань народжуваності Тетсуші Сакамото зайнятися програмою боротьби із самотністю та ізоляцією. Після цього ЗМІ образно назвали його "міністром самотності".
У жовтні 2021 року японське видання Asahi повідомило, що протягом 2020 року у країні 415 учнів середніх шкіл наклали на себе руки. Це рекордний показник із 1974 року, коли влада почала вести відповідну статистику.