У ЄС розглядають можливість ввести санкції проти проросійських олігархів у Молдові та Грузії – ЗМІ

Необхідно створити новий механізм санкцій проти "російських маріонеткових агентів", вважають у ЄС
Фото: ЕРА

На саміті міністрів закордонних справ Євросоюзу 20 березня у Брюсселі (Бельгія) представники кількох країн запропонували ввести санкції проти проросійських олігархів у Молдові та Грузії. Про це пише видання Рolitico.

Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, зокрема, заявила, що ці дві країни стикаються зі спробами політичної дестабілізації з боку РФ.

"Це потребує від нас максимальної пильності й може виправдати те, що ми починаємо розглядати можливість переслідування винних у цих спробах", – сказала вона перед початком саміту.

За словами глави МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу, ЄС зобов'язаний створити новий механізм санкцій проти "російських маріонеткових агентів, проти тих олігархів у Молдові, які готують переворот".

"Молдові надали статус кандидата у члени ЄС у червні 2022 року разом з Україною, тоді як Грузії спочатку доведеться провести кілька реформ, включно із придушенням політичного й економічного впливу олігархів", – ідеться у статті.

Пропозицію ввести обмеження проти сил, які беруть участь у спробах дестабілізації у цих країнах, підтримала також Румунія, зазначає видання.

Контекст:

Про те, що РФ прагне послабити владу Молдови, у лютому 2023 року повідомляла американська розвідка. Там вважають, що пов'язані з російським урядом особи можуть забезпечувати підготовку акцій протесту, як-от демонстрації, організовані партією "Шор".

Перед цим президент України Володимир Зеленський заявив, виступаючи на спеціальному засіданні Європейської ради, що українська розвідка перехопила російські документи, які свідчать про плани РФ дестабілізувати ситуацію в Молдові.

9 червня 2022 року Європейський парламент закликав до введення санкцій проти мільярдера, засновника й колишнього лідера партії "Грузинська мрія – демократична Грузія", експрем'єра Бідзіни Іванішвілі "за його роль у погіршенні політичного процесу у Грузії". У документі йдеться про зв'язки Іванішвілі з Кремлем, які "визначають позицію нинішнього уряду Грузії".