У ЄС розкол щодо 10-го пакету санкцій через каучук – Politico
Видання зазначило, "у ЄС розкол" через російський каучук. У 2021 році Росія експортувала синтетичного каучуку майже на $2 млрд, ідеться у матеріалі. Із цієї суми імпорт ЄС становить приблизно $700 млн. Деякі форми каучуку вже потрапили під санкції у попередніх пакетах, нагадало Politico.
За даними видання, Італія та Німеччина скептично ставляться до заборони продукту, а Польща підтримує. Каучук, зокрема, використовують для виробництва шин.
EUobserver повідомляло, що у ЄС також обговорюють 146-сторінковий список товарів, які більше не експортуватимуть із союзу до Росії. До списку входять товари, "які можуть використовувати в російських системах озброєння", а також ті, які призначені для "ширшого удару по промисловому потенціалу" Росії.
Контекст:
Останній наразі, дев'ятий, пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне військове вторгнення в Україну Єврокомісія презентувала 7 грудня 2022 року, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.
Президент України Володимир Зеленський очікує, що новий пакет санкцій Європейського союзу буде ефективнішим, ніж попередні.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 15 лютого озвучила пропозицію щодо 10-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. "Ми пропонуємо ввести додаткові заборони на експорт на суму понад €11 млрд, щоб позбавити російську економіку найважливіших технологій і промислових товарів", – заявила очільниця ЄК. Серед товарів, які потрапляють до санкційного списку, – електроніка, спецтехніка, деталі машин, запчастини для вантажних автомобілів і реактивних двигунів. Також ідеться про товари для будівельного сектору, які може бути спрямовано російським військовим, такі як антени або крани.
Посол Польщі в Європейському союзі Анджей Садось заявляв, що Польща розчарована варіантом 10-го пакету санкцій проти Росії. Польща вважає, що проєкт "нижчий за очікуваний", оскільки він не передбачає санкцій проти "Росатому".