У ЄС уточнили інформацію про скасування санкцій проти матері Пригожина – з неї зняли лише частину обмежень
Суд Євросоюзу скасував лише частину санкцій проти матері засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина Віолетти Пригожиної. Про це 8 березня написав у Twitter редактор Radio Free Europe / Radio Liberty з питань Європи Рікард Йозвяк.
8 березня стало відомо, що із Пригожиної зняли санкції, накладені в лютому 2022 року. У суді пояснили, що ці санкції застосовували до жінки як до власниці низки компаній, пов'язаних із її сином, зокрема Concord Management and Consulting.
Однак під час розглядів у справі, яку ініціювала сама Пригожина, суд з'ясував, що жінка не є власницею компанії із 2017 року.
Водночас у повідомленні ЄС, опублікованому Йозвяком, уточнюють, що рішення суду стосується лише обмежень від 23 лютого 2022 року.
А оскільки Пригожина фігурує також у санкційному пакеті від 14 вересня 2022 року, то стосовно неї все ще діють заходи щодо заморожування активів і заборони на поїздки до ЄС.
Контекст:
Пригожин – російський підприємець, якого вважають одним із близьких друзів президента РФ Володимира Путіна. У ЗМІ має прізвисько "кухар Путіна", оскільки його компанія Concord займалася постачанням харчування російським високопосадовцям.
До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Пригожин заперечував зв'язок із ПВК "Вагнер", але у вересні 2022-го визнав, що є засновником ПВК. Бойовики ПВК "Вагнер" воювали проти України 2014 року, а також беруть активну участь у повномасштабній війні з лютого 2022-го. США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією.
У лютому 2023 року Пригожин також зізнався, що був засновником компанії "Агентство интернет-исследований", яку у ЗМІ прозвали "фабрикою тролів". 2018 року проти неї США ввели санкції за кібератаки і втручання у президентські вибори у США 2016 року.
Пригожин із 2016 року перебуває під американськими санкціями через агресію Росії щодо України (у Вашингтоні вважають, що він надає матеріальну підтримку й технологічну допомогу російській владі), а із 2020 року – під санкціями Великобританії і ЄС за скерування бойовиків до Лівії.
Після визнання Росією "незалежності" терористів "ЛДНР" і початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну США й Великобританія ввели проти Пригожина нові санкції. Окрім того, санкції проти Пригожина в різний час ввели Канада, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, Японія й Україна.