У Китаї виявили перший випадок зараження людини пташиним грипом H10N3
У провінції Цзянсу на сході Китаю виявили випадок зараження штамом пташиного грипу H10N3. Про це повідомила Національна комісія охорони здоров'я Китаю 1 червня.
Інфекцію виявили у 41-річного чоловіка, ще 23 квітня у нього з'явилася лихоманка та інші симптоми захворювання. 28 квітня його відправили на лікування. Китайський центр із контролю і профілактики захворювань 28 травня провів дослідження та підтвердив наявність штаму вірусу H10N3.
Стан пацієнта стабільний, його готують до виписки.
Експерти з Китаю встановили, що виявлений вірус не має "ефективної здатності" заражати людей.
Комісія не розповіла, як саме заразився чоловік. За даними китайського відомства, інших випадків зараження людей вірусом H10N3 у світі не зареєстровано.
Reuters указало, що в Китаї зафіксовано безліч різних різновидів пташиного грипу, деякими заражаються люди (переважно ті, хто працює з домашньою птицею).
Останнім часом про спалахи пташиного грипу не повідомляли. Останній стався у 2016–2017 роках, коли через штам H7N9 померло приблизно 300 осіб.
Контекст:
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пташиний грип є інфекційним захворюванням птахів. Він може мутувати і набувати генетичних змін, які підвищують його потенціал пандемії.
Зазвичай віруси пташиного грипу не інфікують людей. Однак деякі високопатогенні штами можуть спричиняти важку респіраторну хворобу людей. У більшості випадків інфіковані люди мали тісні контакти з інфікованими домашніми птахами або предметами, забрудненими їхнім послідом, зауважили у ВООЗ.
Зараження людини одним зі штамів пташиного грипу вперше зареєстрували в Гонконзі 1997 року.