У Китаї запустили гарячу лінію для скарг на критиків Комуністичної партії
Через цю гарячу лінію люди можуть повідомляти про інших користувачів мережі, які "спотворюють" історію партії, критикують її керівництво і політику, а також "заперечують перевагу передової соціалістичної культури".
У китайському відомстві вважають, що в інтернеті поширюють "історичну нігілістичну інформацію, яка спотворює, принижує і заперечує історію партії", тому вирішили залучити "до нагляду за суспільством" усіх користувачів мережі.
Reuters повідомляє, що фразу "історичний нігілізм" у Китаї використовують для опису сумнівів і скептицизму в оцінках дій і рішень Компартії Китаю в минулому.
У китайському відомстві не уточнюють, які покарання будуть застосовувати до людей, про котрих повідомлять на гарячу лінію. Однак, як зазначає агентство, користувачі мережі в Китаї вже стикаються з тюремним ув'язненням та іншими покараннями за публікацію контенту, який критикує керівництво, політику та історію Компартії.
Контекст:
Інтернет у Китаї – під жорсткою цензурою. Зокрема, у 2003 році у країні запустили так званий великий китайський фаєрвол для "захисту державної безпеки". У країні були недоступні Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Google і безліч інших сайтів. Обійти блокування можна за допомогою VPN-сервісів, але, наприклад, анонімайзер Tor у Китаї теж частково заблоковано.
Минулого року китайський браузер Tuber почав надавати обмежений і жорстко цензурований доступ до деяких соціальних мереж – YouTube, Facebook і Twitter. Водночас експерти впевнені, що в такий спосіб Пекін хоче відвернути тих, хто шукає закордонні розваги, від VPN, через який вони можуть зіткнутися з політично неприйнятним для влади контентом.