У КНДР прокладають тунель для підземних випробувань потужної ядерної бомби – вчені
Американські експерти вважають, що новий підземний полігон здатен витримати вибух набагато потужнішого ядерного заряду, ніж минулого разу.
Північна Корея продовжує рити тунель на ядерному полігоні, який може витримати вибух у 14 разів сильніший, ніж був минулого разу. Про це американські аналітики Френк Пебіан і Девід Кобленц із Лос-Аламоської національної лабораторії написали у статті для сайта Інституту Кореї і США університету імені Джона Гопкінса.
"Подальше прокладання тунелю під гору Мантапсан потенційно здатне забезпечити можливість Північній Кореї для проведення нових підземних випробувань набагато потужніших ядерних зарядів", – йдеться у статті.
Зазначається, що супутникові знімки в районі ядерного полігону Пхунгері в Північній Кореї свідчать про активні роботи з прокладання тунелю в місці, де проводилися останні чотири з п'яти підземних ядерних випробувань КНДР.
За словами експертів, після останнього випробування нову активність спостерігали тільки на північному порталі гори, тоді як іншу активність було різко скорочено або взагалі припинено.
"Це вказує на те, що північний портал досі використовується як основне місце проведення випробувань", – написали Пебіан і Кобленц.
9 вересня 2016 року Пхеньян офіційно підтвердив проведення ядерних випробувань, які спричинили землетрус магнітудою 5,3 бала. Влада КНДР заявила, що країна тепер здатна оснащувати ядерними боєголовками балістичні ракети.
У відповідь влада Південної Кореї заявила, що розробила план попереджувального удару по Пхеньяну, якщо помітить ознаки підготовки ядерної атаки з боку КНДР.