До Конгресу США внесли законопроект з новими санкціями щодо Ірану
Проект закону передбачає фінансові та економічні санкції за розробку Іраном балістичних ракет, підтримку міжнародного тероризму і порушення у сфері прав людини.
Група республіканців, до якої належить колишній кандидат у президенти США сенатор Марко Рубіо, внесла до Конгресу США проект закону, який установлює нові санкції щодо Ірану. Про це йдеться на офіційному сайті сенатора.
Проект закону передбачає "жорсткі фінансові та економічні санкції за розробку балістичних ракет, підтримку міжнародного тероризму і порушення у сфері прав людини", йдеться в повідомленні.
"Я з нетерпінням чекаю початку роботи з новою адміністрацією, щоб вимагати від Ірану повною мірою відповідальності за свої ядерні й неядерні загрози", – зазначив Рубіо.
Сенатор пропонує запровадити обмежувальні заходи щодо іранської воєнізованого угруповання "Корпус вартових ісламської революції" (КВІР) та організацій, у яких частка КВІР перевищує 25%. Крім того, запропоновано ввести санкції щодо авіакомпанії Mahan Air.
Осіб, причетних до розробки ракетної зброї в Ірані та до суміжних сфер економіки, запропоновано внести в санкційний список.
Законопроект республіканців також пропонує розширити чинні санкції щодо Ірану, введені за порушення прав людини.
"Після стількох років односторонніх поступок і гнучкості, яку виявляла попередня адміністрація, настав час дати відсіч іранському режиму, який підтримує тероризм, проявляє загрозливу балістичну активність і грубо порушує права людини", – заявив Рубіо.
Під час передвиборної кампанії тоді ще кандидат у президенти США Дональд Трамп активно критикував міжнародну політику президента Барака Обами, для якого ядерна угода з Іраном стала одним з основних пунктів зовнішньополітичної діяльності. Трамп заявляв, що відмова від неї буде його "першим пріоритетом" у разі обрання.
22 січня 2017 року голова Іранської організації з атомної енергетики Алі Акбар Салехі зазначив, якщо Трамп розірве ядерну угоду з Іраном, Тегеран може не тільки повернутися до попереднього рівня в сфері ядерних розробок, але й досягти вищого.
29 січня Іран випробував балістичні ракети середньої дальності.
20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.
Через 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, всі обмеження і умови, що містяться в зазначеній резолюції ООН, припинять свою дію.