У Кремлі спростували, що Лукашенко просив у Путіна зброю
Під час перемовин президента Білорусі Олександра Лукашенка із президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі переважно обговорювали взаємодію двох країн у питанні військово-промислового комплексу, заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко під час перемовин із президентом РФ Володимиром Путіним в Сочі не порушував питання про постачання російської зброї до Білорусі. Про це 16 вересня повідомляє ТАСС.
Як уточнив Пєсков, Лукашенко не просив Путіна надати його країні нове озброєння.
Водночас спікер Кремля підкреслив, що під час перемовин двох президентів переважно обговорювали взаємодію в питанні військово-промислового комплексу. За його словами, це "чудово вкладається загалом" у риторику відносин між двома країнами.
Також Пєсков додав, що Путін і Лукашенко постійно підтримують зв'язок.
16 вересня під час зустрічі з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу Лукашенко заявив, що попросив у Путіна надати Білорусі зброю.
14 вересня в Сочі відбулися перемовини Путіна і Лукашенка. На них, зокрема, дійшли згоди щодо того, що Росія надасть Білорусі "в цей складний момент" кредит у розмірі $1,5 млрд.
Цього самого дня в Білорусі почалися тактичні навчання "Слов'янське братерство", участь у яких беруть російські десантники.
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Путін був серед тих, хто першим привітав Лукашенка з перемогою, – наступного дня після виборів, ще до оголошення офіційних результатів.
Лукашенко заявив, що Росія за першого запиту надасть Білорусі "всебічну допомогу" задля гарантування безпеки. Путін розповів, що Росія сформувала резерв із силовиків для допомоги білоруській владі.