У Кремлі вирішили посилити ППО навколо Москви, побоюючись імовірних ударів безпілотників – ЗМІ

У Москві почали розміщувати системи ППО, зазначали російські ЗМІ й Telegram-канали
Фото: bladerunner77 / Instagram
Російська влада розгорнула установки ППО в Москві та на її околицях через побоювання можливих ударів безпілотників.

Про це 20 січня написало Bloomberg.

Повідомлення про те, що в Москві, зокрема у центрі столиці РФ, а також біля резиденції президента Володимира Путіна почали розміщувати системи ППО, 19 січня почали масово поширювати російські ЗМІ й Telegram-канали. Фотографії комплексів "Панцир-С1" на дахах будівель стали основою для численних мемів і фотожаб у соцмережах.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков не зміг прокоментувати повідомлення про розміщення ЗРК у Москві, переадресувавши це питання до міноборони РФ.

Розгортання установок ППО сталося після того, як у грудні 2022 року безпілотники завдали ударів по військових аеродромах у Саратовській і Рязанській областях (приблизно 500 км від Москви), повідомили Bloomberg офіційні особи РФ на умовах анонімності.

За їхніми словами, нові ЗРК мають доповнити наявні протиракетні системи навколо Москви.

Контекст:

У грудні 2022 року в Росії сталося кілька вибухів на військових об'єктах, розміщених на віддаленій від України відстані. 5 грудня вибухи пролунали на аеродромі Енгельс у Саратовській області й аеродромі Дягілево в Рязанській області. Енгельс розташований за 750 км від кордону з Україною, Дягілево – за 500 км. Міноборони РФ заявило, що внаслідок атаки дронів троє військовослужбовців загинули, четверо постраждали. Відомство визнало пошкодження корпусів двох літаків і звинуватило в ударі Україну.

Україна своєї причетності до інцидентів не підтверджувала. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи вибухи, заявив, що "якщо дуже часто запускати щось у повітряний простір інших країн, рано чи пізно невідомі літальні об'єкти повернуться до місця вильоту".

Журналісти Financial Times вважають, що удари по аеродромах продемонстрували, що у РФ не залишилося безпечних місць. Аналітики, яких опитало видання, висловили думку, що одним із довгострокових результатів атак може стати розосередження Росією своїх літаків усередині країни, що допоможе захистити їх від нових ударів, але ускладнить операції за їх участю.

12 грудня стало відомо, що вперше за 10 років не відбудеться великої щорічної пресконференції Путіна. Пізніше російські ЗМІ повідомили, що президент Росії також скасував послання до Федеральних зборів, яке за конституцією він має оголошувати щороку. За інформацією джерел The Moscow Times, Путін "особисто і в останню хвилину" скасував пресконференцію, оскільки спецслужби не гарантували йому, що зможуть запобігти ймовірним ударам України по території РФ.

Начальник військової розвідки України Кирило Буданов очікує, що удари по території РФ триватимуть і відбуватимуться "глибше і глибше".