У Кремлі заявили, що Трамп запропонував Путіну зустрітися в Білому домі
Президент США Дональд Трамп запропонував лідеру РФ Володимиру Путіну зустрітися в Білому домі до подій, пов'язаних із висланням російських дипломатів зі Сполучених Штатів, заявив помічник Путіна Юрій Ушаков.
Президент США Дональд Трамп під час телефонної розмови 20 березня зі своїм російським колегою Володимиром Путіним запропонував провести зустріч у Білому домі. Про це журналістам повідомив помічник російського президента Юрій Ушаков, пише РБК.
"Це досить позитивна ідея", – переконаний Ушаков.
За його словами, підготовки до зустрічі поки не почали.
"Після цієї розмови, яка мала діловий і конструктивний характер, стався черговий збій у наших двосторонніх відносинах: вислання 60 російських дипломатів, закриття генконсульства в Сіетлі", – зазначив помічник російського президента.
Він додав, що жодних конкретних кроків щодо зустрічі двох президентів поки немає. Ушаков сподівається на подальший "конструктивний діалог" Путіна з Трампом.
20 березня президент США Трамп привітав Путіна з переобранням, сторони обговорили двосторонні відносини, повідомляла прес-служба Білого дому.
26 березня Трамп дав вказівку вислати з країни 60 російських дипломатів і закрити Генконсульство РФ у Сіетлі через його близькість до бази ВМС Сполучених Штатів.
Так Штати висловили підтримку Великобританії у зв'язку з отруєнням у місті Солсбері колишнього співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його дочки.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і вимагала надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
До 29 березня слідом за Британією і США російських дипломатів вислало ще приблизно 30 країн, включно з Україною. Низка держав відкликала з РФ своїх послів для консультацій. НАТО також відкликає акредитацію семи російських представників при Альянсі.
29 березня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров оголосив про вислання 60 американських дипломатів і закриття консульства США в Санкт-Петербурзі.